РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Українські музеї найбільш академічні в Європі

Новини » Культура »
Українські музеї найбільш академічні в ЄвропіУкраїнські музеї найбільш академічні, якщо порівнювати їх з музеями Європи та США. Українські музейні працівники переважну більшість роботи зосереджують на науковій діяльності і лише третину – на освітніх програмах.

Про це 17 листопада на відкритому практикумі у Львові в Центрі культурного менеджменту зазначила міжнародний тренер з музейного менеджменту, учасниця міжнародного Українсько-Нідерландського проекту МАТРА, програми Держдепартаменту США "Роль музеїв у становленні національної ідентичності", завідувачка науковим відділом Музично-меморіального музею С. Крушельницької Данута Білавич.

Як розповіла Данута Білавич, ще в 1980-ому році у світі налічувалося 35 тис. різних музеїв, але навіть це не була повна картина, оскільки у тому переліку не враховували чимало музеїв, в тому числі краєзнавчі та приватні. "Бенуа у 1960 р. сказав, що в Європі – музеї-салони, в Америці – музеї-клуби, а радянські музеї – музеї-школи. Десь такі асоціації і виникають з радянськими музеями: примусово школярам показують колекції картин, історичних пам’яток тощо. В Америці навпаки – музеї дуже відкриті, поруч з експозиціями можна щось робити, діти можуть щось складати, малювати. США не мають Міністерства культури, і музеї є або приватні або підпорядковуються якійсь фундації, буквально музеїв з 10 є державними, переважно вони знаходиться у Вашингтоні, ще по одному - в Нью-Йорку та Чікаго", - зазначила Данута Білавич.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
zahid.net
18.11.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: