РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Трінітарійскій (Троїцький) костел, м. Кам'янець-Подільський

Україна » Пам´ятки України »
ХмельницькаРелігійніXVI-XVIII
Карта Трінітарійскій (Троїцький) костел, м. Кам
Трінітарійскій (Троїцький) костел, м. Кам
Фотоальбом - Трінітарійскій (Троїцький) костел, м. Кам'янець-Подільський


Трінітарський костел був побудований в 1750-1765 роках у стилі бароко з каменю. Входив до комплексу будівель Тринітарського монастиря. Будівництво здійснювалось на добровільні пожертвування. Головний фасад прикрашений пілястрами тосканського ордера, завершено фронтоном, прикрашеним скульптурами і вазами. Ворота костелу прикрашені статуями Жана де Мата і Фелікса Валуа - засновників Тринітарського чернечого ордену. Сходи, що ведуть до воріт, огороджені парапетом, на якому встановлена статуя Діви Марії.

У 1842 році монастир був закритий, а костьол став парафіяльним. У костелі налічувалося сім вівтарів. Головний вівтар був присвячений Пресвятої Трійці і Ісусу Назаретському. У 1907 році був зроблений новий головний вівтар з місцевого каменю, який зберігся до нашого часу. Темний місцевий камінь відрізняється старанною обробкою, особливо добре відполіровані колони вівтаря. Деякі частини вівтаря прикрашені аплікаціями з штучного мармуру. Біля вівтаря Матері Божої, біля східної стіни, був влаштований дерев'яний амвон, з якого читалися проповіді.

Після революції 1917 року костел деякий час залишався чинним. Він постраждав під час Великої Вітчизняної війни: була зруйнована частина даху. Після війни в костьолі розмістилися фонди Хмельницького обласного державного архіву.

У 1977-1984 роках були проведені реставраційні роботи, які, однак, не торкнулися інтер'єру костелу. У 1992 році з костьолу було вивезено фонди архіву і того ж року його передано греко-католицькій громаді. 26 квітня 1992 в храмі почали регулярно проходити богослужіння. Значно змінився інтер'єр костелу, а тепер церкви св. Йосафата. Стіни побілені, завдяки чому чітко виступає барокова ліпнина костьолу. Ікони прикрашені вишитими рушниками. У південній частині церкви встановлено дерев'яний іконостас. У ніші головного вівтаря встановлено статую Матері Божої.

Адреса: Старобульварний спуск.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
19.08.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: