РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Правила в'їзду (виїзду) іноземців в Україну

Україна » Візи »
Правила вНа сьогоднішній день українським законодавством визначений як візовий, так і безвізовий порядок в'їзду іноземців (іноземних громадян і осіб без громадянства) в Україну.
В'їзд (виїзд) іноземців в Україну регулюється Законом України про правовий статус іноземців від 4 лютого 1994 року, Правилами в'їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України й транзитного проїзду через її територію (постанова Кабінету Міністрів від 29 грудня 1995 року N1074) і Правилами оформлення візових документів для в'їзду в Україну (постанова Кабінету Міністрів від 20 лютого 1999 року N227).
Іноземці в'їжджають (виїжджають) в Україну через пункти пропуску на державному кордоні по національному паспорту й у випадку наявності візи, якщо інший порядок в'їзду не встановлений законодавством України. Усі категорії віз оформлюються дипломатичними представництвами і консульськими установами України за кордоном.
Термін дії візи може бути продовжений на території України. Дипломатичні та службові візи, що видані дипломатичному персоналу, працівникам дипломатичних представництв, консульських установ, міжнародних й інших акредитованих в Україні організацій, продовжуються Департаментом Консульської служби МЗС України. Інші типи віз продовжуються органами МВС України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1999 року N227 оформлення віз для іноземців здійснюється залежно від мети їх поїздки в Україну та при наявності відповідних до цієї мети документів (Додаток 2). В залежності від періоду дії візи поділяються на короткострокові, які видаються на період до шести місяців, і довгострокові, які видаються на період від шести місяців до одного року; на разові, двохразові та багаторазові, колективні.
Під час тимчасового перебування в Україні іноземці або особи без громадянства не мають права змінювати статус перебування на будь-який іншій і звертатися за дозволом на постійне проживання в Україні.
З 1 липня 2001 року відповідно до Указу Президента України " Про додаткові заходи щодо реалізації права людини на свободу пересування й вільний вибір місця проживання" N435 від 15.06.01 реєстрація іноземців, які у встановленому порядку в'їжджають в Україну, і їх паспортних документів здійснюється тільки в пунктах пропуску через державний кордон України органами Державного комітету зі справ охорони державного кордону України. Подальша реєстрація іноземців, які на законних підставах тимчасово перебувають на території України, і їх паспортних документів в органах внутрішніх справ не ведеться.
Реєстрація іноземців, які в'їжджають в Україну на постійне проживання, навчання, стажування та роботу буде здійснюватися органами внутрішніх справ у встановленому порядку.
У випадку втрати на території України національного паспорту іноземець повинен повідомити в організацію, що його приймає, та в органи внутрішніх справ, які на прохання громадянина видають йому довідку про втрату. Після одержання в дипломатичнім посольстві або консульській установі своєї країни національного паспорту на підставі особистої заяви іноземця й клопотання організації, яка його приймає, органом внутрішніх справ вирішується питання про видачу візи на виїзд із України або реєстрацію національного паспорта іноземця.

Паспорти, які не звільняються від реєстрації в органах внутрішніх справ України
іноземців, які перебувають в Україні більш ніж 6 місяців;
іноземців, які направляються на навчання та на роботу в Україну за контрактом.

Виїзд іноземців і осіб без громадянства з України
Іноземці й особи без громадянства, які тимчасово перебували в Україні, виїжджають у тому ж порядку, в якому в'їхали в Україну.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000 року N910 іноземці й особи без громадянства, які постійно проживають в Україні або перебувають в Україні з метою працевлаштування на підставі Центру зайнятості або вчаться у вищих навчальних закладах України, виїжджають за кордон по паспортних документах з відповідними позначками й посвідками на проживання.
Транзитний проїзд іноземців через територію України дозволяється за наявності в них транзитної української візи, візи країни призначення, проїзних квитків або інших документів, які підтверджують транзитний характер поїздки.
Громадяни держав, з якими Україною укладені міжнародні угоди про безвізові поїздки громадян (Додаток 4), в'їжджають в Україну з відповідним дійсності національним паспортом, у випадку наявності страхового полісу й належним чином оформленого запрошення (в оригіналі) від юридичних або фізичних осіб в Україні, якщо інше не передбачене міжнародним договором. Безвізовий режим залишився також із країнами СНД (відповідно Угоді про безвізове пересування громадян держав СНД від 9 жовтня 1992 року) і з Росією й Білорусією ( відповідно до укладених Угод).
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
13.06.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: