РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Кушнірська башта, м. Камянець-Подільський

Україна » Пам´ятки України »
ХмельницькаВійськові й оборонніXVI-XVIII
Карта Кушнірська башта, м. Камянець-Подільський
Кушнірська башта, м. Камянець-Подільський
Фотоальбом - Кушнірська башта, м. Камянець-Подільський


Кушнірська вежа відноситься до північно-західних міських укріплень. Вона розташована на верхній терасі північного краю Старого міста, над річкою Смотрич. Башта кам'яна, семиярусна, в плані - прямокутник, закруглений з північного торця і трохи скошений з півдня. У напрямку північ-південь довжина вежі 27,5 м, захід-схід (в середній частині) - 17,8 м.

Назва "Кушнірська" походить від того, що вежа була споруджена на кошти цеху ремісників-кушнірів. Була побудована в XV-XVI ст. і примикала до північно-східного фасаду древніх міських воріт, реконструйованих в 1585 р. і відомих з початку XVIII ст. як Вітряні.

 У 1785 р. архітектором Я. де Вітте башту було надбудовано двома ярусами. На початку XX ст. для поліпшення умов проїзду ділянку оборонної стіни, що примикає до Вітряної брами із заходу, було розібрано на ширину проїзду.

Бійниці у вежі двох типів: з розширенням назовні (світловий проріз обрамлений білокам'яними блоками) і зі звуженням назовні. На північно-східному фасаді зберігся машікуль.

З обох сторін до башти примикають однакові за архітектурним рішенням двоярусні, прямокутні в плані обсяги, перекриті односхилим дахом.

Пам'ятник є одним з видатних творів оборонного зодчества XVI ст.

Адреса: Старопоштовий спуск.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
22.07.2010

Коментарі:

15-11-15 | карина

башта кккласс

Додати свій коментар: