РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Будівля державного банку, м. Камянець-Подільський

Україна » Пам´ятки України »
ХмельницькаГромадянські, господарські й суспільніXIX
Карта Будівля державного банку, м. Камянець-Подільський
Будівля державного банку, м. Камянець-Подільський
Фотоальбом - Будівля державного банку, м. Камянець-Подільський


Державний банк був побудований за одним із зразкових проектів проекту головного міського архітектора Івана Калашникова під керівництвом губернського архітектора В. Канакотна в 1896-1901 рр.. Складається з двох корпусів, розташованих над каньйоном р. Смотрич. Після закінчення будівництва ще кілька років (1904-1907 рр..) продовжувалися роботи по відведенню грунтових вод.

Центральна будівля цегляна, на кам'яному фундаменті, двоповерхова, з підвалом і напівпідвалом. Будинок Г-подібний в плані з ризалітами на південному і східному фасадах. Вхід на південному фасаді оформлений у вигляді порталу з доричними колонами. З боку вулиці і каньйону банк огороджений кованим парканом на кам'яному цоколі. Для будівництва надійних сховищ банку, в скелі продовбані підвали глибиною більше десяти метрів. Внутрішнє планування коридорне з одно-і двостороннім розташуванням приміщень, на першому і другому поверхах по центру знаходяться малий і великий операційні зали.

У 1918-1920 р. влада в місті змінювалася більше 20 разів, але будівлю за будь-якої влади займав банк.

Сьогодні головний корпус Державного банку займає комерційний банк, у другому корпусі розташувалася центральна міська бібліотека ім. Затонського.

Пам'ятник є характерною спорудою епохи промислового підйому, що виконаний в еклектичному стилі, з типовим плануванням, розробленим для банківських будівель.

Адреса: вул. Чкалова, 1.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
14.07.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: