РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Ратуша (Будинок польського магістрату), м. Кам'янець-Подільський

Україна » Пам´ятки України »
ХмельницькаГромадянські, господарські й суспільніXI-XV
Карта Ратуша (Будинок польського магістрату), м. Кам
Ратуша (Будинок польського магістрату), м. Кам
Фотоальбом - Ратуша (Будинок польського магістрату), м. Кам'янець-Подільський


Кам'янець-Подільська ратуша відноситься до цивільних будівель старого міста. Потреба в будівлі, де вирішувалися б усі питання життя міста виникла з набуттям Кам'янцем-Подільським Магдебурзького права у 1424 р.

Точна дата побудови будинку невідома. Деякі історики вважають XVI ст., інші схиляються до XIV ст. З початку XV до другої половини XVII ст. у будинку розміщувався російсько-польський магістрат, а в XVIII ст .- польський магістрат. Звідси і пішла друга назва будови - Будинок польського магістрату.

У першій половині XV ст. будівля мала два поверхи і підвали. На відстані 3 м від його північного фасаду стояла вежа. Обидві споруди мали готичний стиль. Після пожежі 1616 р. вони були об'єднані в єдиний ансамбль.

Окрасою вежі є годинник, що був вперше встановлений у XVIII ст. Він мав два дзвони, які у 1753 р. відлив з міді та срібла відомий львівський майстер Теодор Полянський (про це говорить напис на самих дзвонах). Один з них важить 101 ц, другий - 93 ц. Після пожежі у 1850 р. ратуша сильно постраждала і годинник знову запрацював після 1884 р.

У період Великої Вітчизняної війни будівля постраждала. У 1954-1955 рр.. виконана реставрація першої черги, а з 1973 р. проводиться друга черга реставрації. Один дзвін тепер зберігається в музеї, а другий, як і раніше, дзвонить щогодини.

В даний час споруда являє собою двоповерховий, прямокутний у плані обсяг з підвалами, з 8-ярусної квадратної вежею. Ратуша має досить багато приміщень: 10 - на першому поверсі, по 9 - на другому і в підвалі. Правда, сьогодні з 9 підвальних кімнат розчищено тільки три (у них відкрито експозицію "Суд середньовічного Кам'янця"). Крім того, є ще другий ярус підвалу - зовсім не розчищений: у ньому, за оцінками, мають бути ще 9 кімнат. Цілком ймовірно, що ратуша має і третій ярус підвалів.

У 1870-1917 рр.. в будівлі розміщувалося міське поліцейське управління, а підвали використовували для попереднього вироку затриманих. У 1967 р. другий поверх ратуші став одним з філій історичного музею-заповідника.

Пам'ятник - одне з найстаріших, збережених на Україні, будівель магістратів. Представляє цікаве поєднання ренесансу, бароко, ампіру - на початковій готичній споруді.

Адреса: пл. Центральна, 1.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
05.07.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: