РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Релігія

Україна »
РелігіяОстаннім часом традиційна релігія України - християнство, поступається позиціями нетрадиційному протестантизму, ісламу, а також іудаїзму. Однак, більшість віруючих України (76%) є православними християнами, при цьому частина відносить себе до Московського Патріархату, частина - до Київського, частина - до Української автокефальної церкви. Досить широко представлена католицька церква східного обряду (уніати, до 14% віруючих), а також протестантизм, іудаїзм і іслам.

У південно-східних областях (територія дніпровського лівобережжя й Крим) переважною релігією є православ'я. У цьому регіоні сильні позиції Української православної церкви Московського Патріархату (УПЦ МП). У центральних областях (Київська, Черкаська, Хмельницька, Житомирська, Вінницька, Кіровоградська й Дніпропетровська) позиції УПЦ МП досить сильні, але тут ситуація більш складна.

Велика частка приходів Української православної церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) і Української автокефальної православної церкви (УАПЦ), які завойовують усе більшу підтримку населення. Крім цього, у центральних областях України досить широко представлена Римсько-католицька церква.

На заході України (Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Ровенська, Волинська, Закарпатська й Чернівецька області) складається найважча та досить конфліктна ситуація в релігійній сфері. На землях Галичини переважають греко-католики, на Волині, у Закарпатській і Чернівецькій областях першорядне місце займає православ'я.

Між християнськими конфесіями спостерігається тверда конфронтація. Домінуючі позиції займає Українська православна церква Московського Патріархату (УПЦ МП). Першоієрарх - митрополит Київський і всея України Володимир (Сабодан). УПЦ МП має незалежний від Москви Священний Синод, який обирає й поставляє своїх єпископів; самостійний бюджет; окремий статус юридичної особи; право представництва від імені України на православних заходах загальноцерковного значення. Церква нараховує більш ніж 9 тисяч приходів. За останніми соціологічними даними, 69% православних України належать саме до УПЦ МП. На Західній Україні, де традиційно сильні націоналістичні настрої, УПЦ МП в останні роки постійно втрачала вплив.

Другою за впливом православною конфесією є Українська православна церква Київського Патріархату (УПЦ КП) на чолі з патріархом Філаретом (Денисенко). Церква об`єднує близько 3000 приходів. УПЦ КП пов'язана із західною українською діаспорою та має приходи в США та Канаді.

Третя за розміром православна церква - Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) налічує близько 1000 приходів. Церква була заснована в 20-ті рр. XX ст. У радянські роки її адміністративний центр розташовувався в Канаді.

Греко-католицька церква є фактичним представництвом Папи Римського в Україні. Голова - архієпископ Любомир Гузар, що був обраний на виборному синоді УГКЦ 24-25 січня 2001 р. у Львову. Перед цим Гузар був апостольським адміністратором УГКЦ. Попередній голова УГКЦ кардинал Мирослав-Іван Любачивский помер 14 грудня 2000 року. Папа Римський Іоанн Павло II підтвердив вибір Синоду й через кілька днів призначив Гузара кардиналом. Церква нараховує 3301 приходів і особливо впливова на заході України.

Поряд з УГКЦ в Україні діє Римсько-католицька церква. 80% її приходів зосереджені в Західній Україні. Керівник - архієпископ Львівський Маріан Яворський. Він був вризначений кардиналом одночасно з Любомиром Гузаром (це перший випадок, коли в Україні одночасно живуть і працюють два кардинали).

На даний момент інтенсивно розвивається ідея створення Єдиної помісної церкви, яка повинна об'єднати УПЦ МП, УПЦ КП і УАПЦ. Державним комітетом зі справ релігій України вже розробляється програма створення Єдиної помісної церкви. У 2000 р. відбувся ювілейний помісний собор УПЦ КП, присвячений 2000-річчю Різдва Христового. Основною темою собору стало очікуване надання автокефалії українському православ'ю Всесвітнім (Константинопольським) патріархом Варфоломієм I. Собор прийняв звернення до Всесвітнього патріарха Варфоломія, у якому висловив подяку за зусилля в справі утворення в Україні єдиної православної церкви, а також за те, що він визнає приєднання Київської метрополії до Московського Патріархату в 1686 г. незаконним, і запросив його приїхати в Україну наприкінці травня 2001 р. У червні 2000 р. відбувся візит в Україну Папи Римського Іоанна Павла II. Це була значна подія в житті віруючих людей України.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
13.06.2009

Статті за темою

В Україні з'явилася рукописна Біблія 09.06.2010

Тематичні новини

До Києва привезли чудотворну ікону 24.06.2009
Папа Римський Бенедикт XVI планує відвідати Україну в 2012 році 26.05.2010
У Лаврі з'явилася надзвичайна скульптура з 3000 писанок 02.04.2010
У Львові покажуть мощі святого Петра та Миколая Чудотворця 18.12.2009
У Луцьку відреставрували унікальну Холмську Чудотворну ікону Богородиці 04.12.2009
До Києва привезли Боянську чудотворну ікону Божої Матері 16.11.2009
У Черкаській області з церкви викрали цінні ікони та Євангеліє 26.10.2009
До Києва привезли Почаївську чудотворну ікону 16.09.2009

Дивитись усі новини

Коментарі:

Додати свій коментар: