РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Палацовий комплекс, смт. Вишнівець

Україна » Пам´ятки України »
ТернопільськаСадиби та палациXVI-XVIII
Карта Палацовий комплекс, смт. Вишнівець
Вишневецький палацовий комплекс - пам'ятка архітектури XVI-XVIII століть. Розташований на крутому березі річки Горинь. Площа резиденції становить одинадцять з половиною гектарів. Складається з Палацу Вишневецьких, Вознесенської церкви та палацового парку. Це один з кращих палацових ансамблів в Україні. Це чи не єдиний палац, побудований у стилі французького ренесансу, який зберіг свою композиційну цілісність і архітектурну завершеність. Його часто називають Волинським Версалем (так його назвав О. де Бальзак, який побував тут у 1848 році).

 Комплекс розташований на місці стародавнього замку, який був зведений в 1395 р. Місце було вибране вдало - замок розташовувався на крутій горі, де з півдня та з заходу він виявлявся неприступним. Кам'яний замок неодноразово перебудовувався, і остаточне його планування та оборонна система склалася до 1640 р. Замок служив надійним захистом родового гнізда Вишневецьких від татарських набігів. У квітні 1542 татарський набіг 25-тисячної орди на чолі з ханом Меглена-Гіреєм закінчився повним провалом - татари зазнали поразки біля села Лопушного неподалік від Вишнівця. Відомо, що в розгромі татар брав участь і князь Дмитро Вишневецький, прославлений у піснях як Байда.

 В 1640 році старі замкові укріплення не відповідали вимогам часу і князь Єремія Вишневецький розпочав будівництво великого, добре укріпленого замку. Вишневецький замок був розширений і перебудований за новими правилами фортифікації. Тепер це був квадратний у плані земляний замок з чотирма бастіонами на кутах, з трьох сторін захищений ровами. З середини XVII століття до початку XVIII століття замок неодноразово переходив до рук козаків, татар, турків і шведів. У 1705 р. після великого руйнування процес фортифікації був відновлений. Останній з роду князів Вишневецьких, перший магнат Речі Посполитої - Михайло Сервац - перебудував розорений родовий замок у палац.

 У 2005 році комплекс отримав статус пам'ятки національного значення.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
25.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: