РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Палац Бадені, с. Коропець

Україна » Пам´ятки України »
ТернопільськаСадиби та палациXIX
Карта Палац Бадені, с. Коропець
В кінці XIX ст. сім'я Мисловський продала маєток у Коропці графу Станіславу Бадені. Він повністю перебудував старий палац (класичний стиль). Будівництво нового було закінчено в 1906 р. Палац було зведено у стилі віденського ренесансу.

Фасад будинку прикрашено трьома ризалітами та портиками. Середня частина палацу на першому поверсі була декорована фресками. Бічні портики мають по дві спарені тосканські колони. Фронтон прикрашений декоративним рельєфом.

У центральній частині палацу був вестибюль, а з боку саду - великий зал для балів. З трьох сторін вестибюль оточувала галерея, від якої спускалися дубові парадні сходи. У залі був камін з чорного мармуру.

Над центральними дверима - оркестровий балкон. Верхня частина стін була вкрита трьома рядами портретів польських королів. На першому поверсі, зліва від вестибюля, знаходився просторий салон. Праву сторону фасаду займали житлові приміщення. Зліва від королівської зали знаходилася їдальня, а за нею - бібліотека. У бальній залі стояв мармуровий стіл з різьбою в стилі Людовіка XVI.

У 1914-1920 р. палац був пошкоджений. Бадені до Другої світової встигли війни його відновити. Деякі елементи інтер'єру збереглися до сьогоднішнього дня.

Палац оточував ландшафтний парк, який був закладений в XIX ст. Бадені його значно розширив і облагородив.

Зараз усередині палацу розташована музична школа, але судячи з деякої занедбаності входу і темних вікон - вона не працює. Напроти палацу стоять корпусу дитячого будинку.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
23.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: