РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Замок, с. Ягільниця

Україна » Пам´ятки України »
ТернопільськаВійськові й оборонніXVI-XVIII
Карта Замок, с. Ягільниця
Ягільніцкій замок по праву вважався одним з найпотужніших і неприступних замків Поділля. Він був споруджений у 1630 р. за наказом коронного гетьмана Станіслава Лянцкоронського на місці старого дерев'яного. Розташовується на високому виступі над річкою Черкаскою. Замок трикутний у плані, складений з каменю. Під замком знаходяться просторі каземати.

 У 1648 році козаки Богдана Хмельницького здійснили свій перший похід на Галичину, але Ягільницький замок вони взяти не змогли. Вдалою була облога в 1655 році. Тоді козаки штурмували укріплення спільно з військами московського царя. Можливо, і тоді замок б вистояв, але вже всередині нього повстали місцеві жителі.

 Після підписання Бучацького мирного договору, Ягільниця разом з іншими подільськими землями відійшла Туреччині. У замку розмістився гарнізон турецького султана. У 1672 році польські королівські загони їх звідти вибили. Військова історія для цієї фортеці завершилася з відвоювання у турків Кам'янця-Подільського у 1699 році. Тому до кінця XVIII ст. замок став більше маєтком, ніж цитаделлю. Але і його покинули, віддавши австрійському уряду.

 У XIX ст. австрійська влада розпорядилися засипати рови та розібрати частину укріплень, а будівлі використовували як тютюнову та поташну фабрику (свідчення цього - давня листівка). До фабриці була підведена залізнична колія, з якою одного разу зійшов потяг. Тютюново-ферментаційна фабрика існувала тут і при СРСР.

 Зараз територію замку використовує місцевий косметичний гігант "Глобал Косметікс", і доступ туди закритий. З пам'ятника планують зробити туристичний центр.

 Оборонний характер споруди зберігся, незважаючи на всі перебудови. Добре збереглися 6-метрові стіни, будови колишнього палацу Лянцкоронських (1610 р.).

 Адреса: Нагірянка, вул. Молочна, 15.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
22.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: