РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Замок, с. Микулинці

Україна » Пам´ятки України »
ТернопільськаВійськові й оборонніXVI-XVIII
Карта Замок, с. Микулинці
Микулинський замок розташований на пагорбі над річкою, що оточує його з південної та східної сторін. Був закладений в 50-х роках XVI ст. на місці більш давнього, дерев'яного, потім вдосконалений і розширений в кінці XVI і в 40-х роках XVII століть.

Фортифікацію побудували для захисту від нападу татарських орд, які постійно грабували ці землі. Споруди складені з теребовлянського пісковику. Товщина стін 2 м. Північно-західний та південно-східний кути укріплені круглими двоярусними баштами. Вежі на двох інших діагональних кутках не збереглися. Зовнішні стіни будинків були також і оборонними, мали бійниці.

Замок не раз піддавався облозі та в 1672 р. був узятий турками. У XVIII ст. він втрачає своє оборонне значення і поступово занепадає. У XIX ст. використовувався під суконну фабрику.

Добре зберігся рів біля східної стіни (з боку міста) з насипом, що замінила початковий міст.

Замок відноситься до найбільш яскравого періоду в розвитку оборонної архітектури України - другій половині XVI - першій половині XVII ст., Є зразком регулярного замку із суцільною периметральною забудовою. На жаль, пам'ятник занепадає.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
16.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: