РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Замок (руїни), с. Підзамочок

Україна » Пам´ятки України »
ТернопільськаВійськові й оборонніXVI-XVIII
Карта Замок (руїни), с. Підзамочок
Замок збудував Ян Бучацький в кінці XVI - початку XVII ст. Це був північний форпост родової резиденції - Бучача. Побудований з піщанику на пологому спуску гори над рікою. Дві короткі сторони - північна і південна - служили найбільш важливими оборонними вузлами. З півночі - це дві вежі і прямокутна в плані напівзруйнована будівля між ними.

У 1676 р. замок був зруйнований турками і як фортифікація з тих пір  вже не використовувався. До середини XVIII ст. його будови використовувалися як житлові. Через деякий час тут влаштували паперову фабрику. Після припинення її діяльності споруди стали розбирати місцеві жителі на будівельний матеріал.

Від однієї башти збереглася одна зовнішня стіна в два яруси і невеликі ділянки кутових стін. Зміцнення південної стіни представлено двома вежами та брамою між ними. Одна з них п'ятикутна, сильно висунута за лінію оборонних стін з метою розширення зони флангового обстрілу, інша - чотиристороння меншого розміру. Східний кут замку укріплений п'ятикутною вежею, що збереглася на висоту одного ярусу.

Пам'ятник являє пізній тип баштового замку з характерним для Поділля ренесансним декором і є прикладом оборонної архітектури Правобережної України.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
16.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: