РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Монастир отців Василіан, м. Бучач

Україна » Пам´ятки України »
ТернопільськаРелігійніXVI-XVIII
Карта Монастир отців Василіан, м. Бучач
На схилі гори Федір знаходяться монастир отців Василіан і Хрестовоздвиженська церква. На місці монастирського ансамблю стояв костел св. Хреста. Потоцькі, бажаючи мати у своїх володіннях визнання греко-католицького українського духовенства запросили до Бучача з Литви отців Василіан. У 1712 році на місці костелу розпочалося будівництво просторого монастиря для отців, яке завершилося в 1753 році.

 У 1771 році побудована Хрестовоздвиженська церква монастиря в стилі пізнього бароко, автором проекту був архітектор Готфрід Гофман. Монастир у свій час був центром освітньої діяльності у Бучачі. Спершу тут діяла школа-інтернат для дітей з бідних сімей, потім - семінарія, реорганізована згодом у гімназію. Пізніше тут був відкритий місійний інститут ім. св. Йосафата, який з перервами діяв до 1944 року.

 Діяльність Бучацького монастиря була заборонена радянською владою у середині 1946 року. Після війни в правому крилі була розміщена середня школа. У лівому кілька класів вечірньої школи. Ліве крило в той час було вже значно зруйноване. У такому стані монастир пробув до 1950 р. У 1950 році був закінчений ремонт гімназії і школу перевели в її приміщення. Святиню віддали під Соціальну школу механізації сільського господарства, де навчалися трактористи і комбайнери. Тоді розпочалося справжнє знищення святині. Сама церква в той час була розграбована - зникли усі церковні цінності і книги. У самому храмі стояв комбайн. Всі вікна були вибиті. Також в храмі була кузня, а в дзвіниці була обладнана оглядова яма для ремонту техніки.

 У березні 1991 року в Бучацький монастир св. Хреста повернулися отці Василіан. У 1992 р. були розпочаті реставраційно-будівельні роботи.

Адреса: вул. А. Міцкевича, 19.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
10.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: