РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Костел Успіння Пресвятої Богородиці, м. Бучач

Україна » Пам´ятки України »
ТернопільськаРелігійніXVI-XVIII
Карта Костел Успіння Пресвятої Богородиці, м. Бучач
Припускають, що костел Успіння Пресвятої Богородиці було освячено 28 липня 1397, на свято Успіння Богородиці. Храм не раз горів, руйнувався і мав убогий вигляд. Тому на пожертвування Миколи Потоцького в 1761-1763 роках біля підніжжя Замкової гори був побудований новий Храм Успіння Богородиці, який стоїть і понині.

Архітектор нового храму невідомий. Спорудження кам'яне, хрестоподібне в плані, зі зниженим притвором і двома маленькими приміщеннями з боків вівтарної масті.

Всередині приміщення є п'ять вівтарних композицій, тематично пов'язаних з життям Богородиці. Живописні твори, виконані олійними фарбами, досить посереднього рівня. Зате десять фігур святих для вівтарів вирізьблені майстерно. Ця обставина і послужила поштовхом, щоб вважати скульптури творінням знаменитого Пінзеля. У цьому костелі Пінзель вінчався і хрестив своїх дітей. Ймовірно, він міг бути під будівлею й похований.

У різні часи в костьолі розміщувалися меблева крамниця, зерносховище, в підвалі працювала косарка, а тепер храм повернуто до життя.

Пам'ятник - характерний добуток пізнього бароко.

 Адреса: вул. Просвіти, 8.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
09.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: