РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

В Україні з'явилася рукописна Біблія

Україна » Релігія »
В Україні зІснує легенда про розбійника, який пішов у монастир і став писарем. Після його смерті за кожну написану букву йому пробачався гріх, тому що писав він так красиво, що кожен, хто бачив його книгу, звертався до віри. Для ченців тиражування рукописів вважалося найкориснішою роботою: по-перше, змушувало забути про мирське, а по-друге, сприяло поширенню релігії. «Але рукописних церковних книг у нашій країні не створювали вже чотири століття, не вважаючи на швидку руку скопійованих за часів СРСР, - і то, не через бажання створити шедевр, а тому, що друкувати їх було заборонено», - розповідає директор однієї з київських ювелірних фірм Ігор Бреставицький. Він-то разом з Сергієм Соловйовим, керівником майстерні церковного рукопису «Духовна спадщина», і вирішив заповнити прогалину і знайти однодумців, разом з якими можна взятися за переписування Євангелія.

«4 роки тому я почав його читати, - розповідає Сергій Соловйов. - Кожен день, не важливо - п'ять хвилин, десять або годину. Воно стало більше, ніж настільною книгою, мені захотілося щось для нього зробити. Юдеї, наприклад, Тору переписують постійно і навіть транслюють процес он-лайн в інтернеті. А у католиків є традиція: кожен, хто вірує в екземплярі свого приходу пише по віршу. Але ми вирішили, що писати буде одна людина - почерк тоді однаковий, що красиво. І що працювати він буде потрошку до різних куточках України, заїжджаючи навіть у найменші села. Так книга вбере в себе духовність всієї країни. А у вихідних даних ми впишемо, коли і в яких храмах вона писалася. До проекту залучати треба тільки людей з вірою в душі. Адже інакше чим вона буде відрізнятися від надрукованої? ».

«Мандрівний» проект виявився дуже часо- та працемістким. Тому команда вирішила, продовжуючи над ним працювати, виготовити ще одне Євангеліє. Воно писалося в Києві, без роз'їздів по всій країні, і тому було готовим вже через 8 місяців.

Максим Евсейчик, переписувач «виїзного» Євангелія, каже, що в проекті задіяні виключно віруючі люди. «Та й без ентузіазму тут не можна: бувають простої, поки дістанемо матеріали, а оплата - невелика», - пояснює він. Скільки саме - не уточнює, посилаючись на конфіденційність інформації про заробітну плату. Подібного роду послуги на ринку коштують від 3 тисяч грн. на місяць.

Оскільки Максим - професійний маляр, то каліграфія для нього - штука не нова. «Але якого, виявляється, напруги вимагає переписування! Спина - рівно, натиск пера - цілий день однаковий, - розповідає він. - До вечора м'язи вже не витримують». Це при тому, що за собою по церквах Максим возить спеціально виготовлений стіл з нахилом, який ледь-ледь полегшує навантаження. Храми, каже писар, беруть відмінно. Молитов, правда, над книжкою не читають і не служать обідню - потрібні абсолютна тиша і добре світло: «Досить того, що я перед початком роботи молюся». А ось туристам вимоги дотримання спокою байдуже - зацікавлені товпляться над головою і сліплять переписувача спалахами.

З собою готові листи Максим не возить. Каже, що це небезпечно дуже - раптом дощ або крадіжка? Тому на шляху з Криму, наприклад, на Закарпатті він заїжджає до Києва і залишає листи в майстерні. І тільки тоді, коли писарська робота буде повністю закінчена, приступають іконописці і оформлювачі. «Над проектом працюють більше 30 чоловік, - розповідає пан Бреставицький. - У тому числі іконописці, які обрали свій власний стиль: раніше пропорцій при зображенні святих не дотримувалися, а ми вирішили малювати реалістично. Ювелірне оформлення обкладинки виконували мої майстри. Наголос на пишність і дорожнечу не робили. Так, можна було натикати туди діамантів, але треба було підкреслити простоту і змусити заглянути всередину. Зупинилися на топазах та рубінах, а метал - позолочене срібло».

Доля книжок поки не визначена: «До нас зараз звертаються колекціонери, бажають отримати вже переписане Євангеліє в приватні зібрання. Але ж наша мета - передати книги суспільству, зробити доступ публічним для всіх віруючих. Наприклад, була думка класти нове Євангеліє поруч з Пересопницьким для президентської присяги. Це буде означати, що разом з корінням потрібно пам'ятати і про сучасність », - говорить Сергій Соловйов. Він сподівається, що влада підтримають цю ідею.

«Ми вирішили повторити всі технології, що використовуються раніше. Єдине - писали не старослов'янською мовою, а в канонічному перекладі, щоб книжку могли читати сучасні люди. Роботу благословив митрополит Володимир», - розповідає Ігор Бреставицький.

Щодо матеріальної частини - книга писалася на рідкому зараз пергаменті. Потрібен був матеріал зі шкіри теляти, а його в Україні не виробляють. Тому замовляли в Лондоні і Єрусалимі 380 аркушів (стільки сторінок в Євангелії) по $ 150 (тобто близько $ 57 тисяч). Чорнила використовували як за старих часів - залізо-галове. Їх готує писар із залізного купоросу і галлів (наростів на дубових листках).
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Надія Моісеєнко, Сьогодні
09.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: