РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Замок, м. Бучач

Україна » Пам´ятки України »
ТернопільськаАрхеологічні, руїни і залишкиXI-XV
Карта Замок, м. Бучач
Замок розташовувався на вершині високого скелястого плоскогір'я, що круто спускається до річки. Зведений в останній чверті XIV ст. і складався з двох частин: північної мисової - найбільш давньої (XIV-XVI ст.), де стіни сходилися під кутом і закруглялися, і пізнішої, побудованої в першій чверті XVII ст.

Побудований із світлого та темно-червоного піщаника на вапняному розчині, про секрети якого ходять легенди. Замок у плані має овальну форму. Збереглися оборонні стіни південної частини дитинця, напівкруглий об'єм східної вежі висотою в два яруси і залишків стін колишнього палацу, що примикають до неї . Стіни і вежі, що збереглися, відносять до XVI ст. Стіни мають характерні для більшості подільських замків бійниці зі схрещеними ходами. На внутрішній стороні оборонних стін - білокам'яні консолі, що підтримували дерев'яні бойові галереї.

На території фортеці знаходився палац в стилі Відродження. У дворі був фонтан. З південно-східної сторони замку розташовувалася замкова церква. З житлових приміщень і башт був вихід у підземелля. Ходять легенди, що замок сполучений таємними переходами з усіма сусідніми замками, церквами і монастирем, що в його підвалах зберігаються скарби пана Канівського та золота карета Марії Могилянки.

 З XVII ст. замком володіли Потоцькі, які розширили і зміцнили фортецю. У цей період замок переживає серію штурмів, руйнувань і подальших ремонтів. В кінці XVIII ст., після входження міста до складу Австро-Угорщини, починається період занепаду замку. У XIX ст. була розібрана частина оборонних стін, каміння з яких розпродані міщанам в якості будівельного матеріалу.

Пам'ятник відображає важливий період у розвитку оборонної архітектури українського Поділля - формування укріплення бастієвого типу з багаторазовим заломленням куртини.

Адреса: вул. Замкова.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
08.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: