РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Червоноград - замок і костел, с. Нирків

Україна » Пам´ятки України »
ТернопільськаАрхеологічні, руїни і залишкиXVI-XVIII
Карта Червоноград - замок і костел, с. Нирків
Червоноград - замок і костел, с. Нирків
Фотоальбом - Червоноград - замок і костел, с. Нирків


Червоноград - місто, якого вже немає на карті. Розташоване воно неподалік від села Нирків, біля річки Джурин. На сьогоднішній день зі споруд стародавнього міста збереглися залишки Червоноградського замку XVII століття і католицького костьолу XVIII століття. На пагорбі біля замку знаходиться старе кладовище з каплицею, в якій були поховані останки сім'ї Понінських.

Замок був зведений у XIII столітті, про що говорять літописи. У них поселення називається «Червоний город». До татаро-монгольської навали за замок сперечалися багато князів Київської Русі. У 1313 стає власністю литовських князів, які його зміцнюють. У той же час тут будується домініканський монастир. В кінці XIV століття Червоноград переходить у володіння Польщі. Місто активно розвивається і у 1448 році отримує Магдебурзьке право.

На початку XVII століття Даниловичі замість дерев'яного замку зводять мурований, зміцнюючи його валами. В цей же час поруч будується домініканський костел. За часів турецького ярма (1621-1672 рр.) місто переживає період занепаду. У 1778 Червоноград переходить у володіння до такого собі Кароля Понінського. Він на місці напіврозваленого замку споруджує замок-палац. Оборонну функцію замок втрачає.

Замок ще кілька разів змінював своїх господарів. Перша і друга світові війни повністю його зруйнували. Вціліли тільки дві циліндричні башти в неоготичному стилі з зубчастими коронами.

Особливий інтерес до замку додає те, що він розташований в абсолютно відокремленому від цивілізації місці. До замку веде одна ґрунтова дорога червоного кольору.

Костел Успіння Діви Марії також неважливо зберігся. У ньому залишився вівтар і кімната за ним. Поруч з ним будують чоловічий монастир.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
07.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: