РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Джуринський водоспад, с. Нирків

Україна » Пам´ятки України »
ТернопільськаПриродні й паркиНе визначена
Карта Джуринський водоспад, с. Нирків
Джуринський водоспад, с. Нирків
Фотоальбом - Джуринський водоспад, с. Нирків


Біля мальовничих руїн замку на річці Джурин знаходиться найбільший на Поділлі водоспад, висота якого складає 16 м. Джуринський водоспад є найбільшим рівнинним водоспадом України. Він має три порога.

За переказами, водоспад був штучно утворений турецько-татарськими військами, які в 1620 році після перемоги польських і козацьких військ руйнували все на своєму шляху. Річка Джурин колись була досить повноводною і в Червоногороді (стара назва с. Нирків) робить петлю, омиваючи своїми водами околишні поселення. Для того, щоб взяти цей замок, загарбникам довелося рубати кам'яний кряж і пустити воду до повноводного Джурина на водоспад, звільнивши тим самим собі дорогу до замку.

На цьому водоспаді на початку XIX століття стояв водяний млин, який на початку 20 століття перебудували на двох турбінний водяний млин. Він молов борошно і постачав електроенергію в Червоногородське містечко. У 1956 році на його місці побудували гідроелектростанцію, яка давала електричний струм для сіл Нирків, Нагіряни і Солоне. На жаль, вона також не збереглася, залишилися одні руїни.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
07.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: