РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Євпаторійська публічна бібліотека ім. О. С. Пушкіна

Україна » Пам`ятки »
АР КримГромадянські, господарські й суспільніXX
Карта Євпаторійська публічна бібліотека ім. О. С. Пушкіна
Поруч з міським театром розташована будівля в стилі садово-паркової архітектури 20-30-их років дев'ятнадцятого століття - це міська публічна бібліотека, що носить тепер ім'я О. С. Пушкіна.

У 1911 році С. Е. Дуван запропонував побудувати першу в місті публічну бібліотеку. Він також зголосився пожертвувати на спорудження бібліотеки 5 тис. руб. і виділити для неї не менше 500 книг з власного зібрання. Будівля була зведена в 1912 році, а офіційне відкриття бібліотеки відбулося 15 липня 1916 року. Автором проекту був П.Я. Сефер.

Бібліотека під час заснування була названа ім'ям Імператора Олександра II. Вже через три місяці бібліотека налічувала понад 1100 читачів. У той час в її фондах було близько 3 тисяч книг.

Під час фашистської окупації понад 10 тисяч томів безцінних книг було розкрадено, однак завдяки зусиллям бібліотечних працівників та допомоги городян у лічені місяці після звільнення міста книжковий фонд перевищив 40 тис. томів. У наступні роки фонд виріс і становив 90 тис. томів.

Бібліотека представляє з себе будівлю з напівкруглим фасадом, обрамленим колонадою і за своїм стилістичним образом є одним з варіантів паркової архітектури, який характерний для стилю Ампір. Кругла в плані, будівля виконана у вигляді ротонди і повторює давньогрецький круглий храм. Всередині чудово виконаний купол. Напівкруглі вікна у верхній підбанній частині і прямокутні в нижній наповнюють будинок рівним розсіяним світлом. Зі східного боку до ротонди примикає прямокутне приміщення для зберігання книг, а з заходу розташований головний вхід, який оформлений напівциркульною арочної нішею, заповненої двома пілястрами, а у верхній частині - декоративними вставками

Адреса: вул. Бр. Буслаєвих, 23.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
04.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: