РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Дубенський замок

Україна » Пам`ятки »
РівненськаВійськові й оборонніXI-XV
Карта Дубенський замок
Дубенський замок
Фотоальбом - Дубенський замок


Датою побудови Дубенського замку офіційно вважається 1492 р. Наприкінці XIV - початку XV ст. князем Ф. Острозьким тут було побудовано дерев'яно-земляне укріплення. Замок неодноразово перебудовувався і зміцнювався.
На початку XVII ст. князь Я. Острозький реставрував замок у стилі пізнього Ренесансу. Тоді ж були прибудовані два бастіони з вежами. Замок оточував рів, який заповнювався водою. Під замком були прориті широкі кам'яні підземні ходи-тайники, куди під час нападів ховалися місцеві жителі. Тут же зберігалися запаси води і провізії. Арсенал постійно поповнювався за рахунок власної ливарної.

Свого часу замком володіли князі Острозькі, Заславські, Сангуські, Любомирські.

В кінці XIX ст. замок був проданий військовому відомству, і з тих пір тут по черзі розміщалися армійські частини Миколи II, австрійського цісаря, петлюрівців, поляків, червоноармійців, гітлерівців, радянських військ.

На території замку знаходяться два палаци: з південного боку - палац князів Острозьких, а з північної - палац князів Любомирських (XVIII ст.). За весь час свого існування замок ні разу не був узятий штурмом.

Сильно постраждав в часи Першої світової війни, а також від гітлерівців, які знищили архіви князів Острозьких та окремі пам'ятки архітектури.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
03.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: