РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Манявський скит, с. Манява

Україна » Пам`ятки »
Івано-ФранківськаРелігійніXVI-XVIII
Карта Манявський скит, с. Манява
Манявський скит, с. Манява
Фотоальбом - Манявський скит, с. Манява


Історія Манявського скиту починається з 1611, коли було зрубано першу келія. Через рік була побудована перша дерев'яна церква, а незабаром зрубано ще кілька келій і господарських споруд. У 1619 р. була побудована більш обширна Воздвиженська церква. У 1676 р. монастир зруйнували турки.

Нова відбудова проводилася за указом російського царя Федора Олексійовича. У 1681 р. побудована нова хрестова в плані дерев'яна Воздвиженська церква. У 1698-1706 рр. інтер'єр був прикрашений станковим живописом, який виконала артіль художників під керівництвом І. Кондзелевича. Після закриття монастиря Воздвиженську церкву перенесли в с. Надвірна (згоріла в 1914 р.)

З кінця XVIII ст. монастир запустів і почав руйнуватися.

Зараз монастир являє собою ансамбль кам'яних і дерев'яних споруд, обведених високим кам'яним муром з баштами. Реставраційні роботи проведені в 1972-1980 рр. (Архітектор Л. М. Дмитрович). Відреставрована і відновлена оборонна, в'їзна, Висока башти, трапезна, стіни і їх гонтові покриття, дерев'яні та кам'яні келії. На всіх спорудах пам'ятника приділено велику увагу реставрації декоративних елементів. Проведено роботи з консервації фресок.

Цей ансамбль, що історично склався і розташований в оточенні гір, з 1981 р. є філією Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
20.05.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: