РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Василівська церква, м. Овруч

Україна » Пам`ятки »
ЖитомирськаРелігійніXIX
Карта Василівська церква, м. Овруч
Василівська золотоверха церква - палацова церква князя Рюрика Ростиславича. Споруджена на місці дерев'яної церкви, зведеної за переказами ще князем Володимиром у 997 р. Неодноразово зазнавала руйнувань, після чого відбудовувалася. Остаточно зруйнована в 1321 р. під час облоги міста литовським князем Гедиміном в помсту за наполегливу оборону городянами Овруча.

У XVI ст. серед руїн була побудована дерев'яна церква, яка незабаром згоріла. Наступна дерев'яна церква, збудована на тому ж місці, у 1734 р. розібрана по старості. Після обвалення склепінь у 1842 р. від Рюрикового храму залишилися лише три апсиди та частина північної стіни з аркою. На апсидах і в укосах вікон збереглася первісна штукатурка.

У 1876 р. біля північної стіни побудована Василівська каплиця, яку розібрали на початку 1900-х років.

Нинішня споруда - результат реставрації 1907-1909 рр., виконаної за проектом архітектора А. В. Щусєва на підставі досліджень П. П. Покришкіна. У 1910 р. Щусєву було присвоєно звання академіка архітектури за вдалу за результатами та оригінальну за методом реставрацію храму в Овручі.

Уздовж північної та південної стін інтер'єру збереглися галереї, які мали оборонне призначення (аналогії у Борисоглібській церкві в м. Гродно). В інтер'єрі пам'ятника збереглися фрагменти стародавніх фрескових розписів, які мали позолоту. У 1910-1911 рр. храм розписаний художником А. П. Блазновим фресками за зразком Новгородської Спасо-Нередицької церкви. В період реставрації при церкві був побудований жіночий Василівський монастир, який виконаний у формах псковської архітектури.
Адреса: вул. Пролетарська, 2.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
19.05.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: