РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Лавра на честь Успіння Пресвятої Богородиці, м. Святогірськ

Україна » Пам`ятки »
ДонецькаРелігійніXVI-XVIII
Карта Лавра на честь Успіння Пресвятої Богородиці, м. Святогірськ
Лавра на честь Успіння Пресвятої Богородиці, м. Святогірськ
Фотоальбом - Лавра на честь Успіння Пресвятої Богородиці, м. Святогірськ


Святогірська Лавра розташована на річці Північний Донець, в місцевості, що носить назву "Святі гори". Достовірних відомостей про те, коли і ким була заснована обитель, немає.

У 1240 році після татарського набігу багато хто з ченців Києво-Печерської Лаври розійшлися по різних місцевостях і стали засновувати нові обителі. За однією з версій, саме таким шляхом була заснована і Святогірська Успенська обитель. Підставою до такого припущенням служить факт схожості Київської та Святогірської місцевостей, а також однойменного храму монастиря храмам у Києві.

За іншим переказом, обитель була заснована ченцями св. Афонської гори. Під час розкопок давніх печер, в яких кілька століть тому рятувалися Святогірські ченці, були знайдені усипальниці подібні існуючим на Афоні (за Афонським звичаєм кістки покійних ченців збиралися в одну загальну усипальницю).

Вперше про Святі гори згадується в XVI столітті, коли обитель стає одним з сторожових пунктів від набігів кримських татар. У середині XVIII століття монастир прийшов в запустіння в результаті епідемії виразки, що прокотилася Росією . З 1787 по 1844 обитель була закрита, а головний храм монастиря перетворено у парафіяльну церкву.

Святинею монастиря була розташована в соборному храмі ікона Успіння Божої Матері "Гетсиманської". Ця стародавня ікона була привезена з Палестини від Гроба Пресвятої Діви. Тут же, з лівого боку іконостасу, містилася інша стародавня святиня - чудотворна ікона святителя Миколая, що явилася на стовпі в одній з печер і проявлена іноками стародавнього Святогірського монастиря.

Спорудження храму св. Миколи Чудотворця, що знаходиться на крейдяній горі, куди ведуть 326 сходинок, відноситься до глибокої старовини. Вівтар храму був висічений в скелі з крейди, а вся церква збудована з цегли. У 1859 році храм був відновлений і освячений Філаретом, архієпископом Харківським. У 1874 році в ньому встановили позолочений різьблений іконостас з Берестового дерева.

При монастирі знаходилися майстерні: слюсарна, столярна, бондарна, колісна, малярна, кравецька, а також кузня, свічковий завод, лавка для продажу книг та ікон, готель для прочан з лікарнею для ченців і мирян, жіночим прийомним спокоєм і трапезою для мандрівників , бібліотека, три монастирські церковно-парафіяльні школи і пасіка з 600 вуликами.

Раніше Лавра належала Харківської єпархії. Монастир був знову відкритий в 1992 році. Священний Синод Української Православної Церкви Московського Патріархату 9 березня 2004 р. приймаючи до уваги стародавність обителі, її історичну роль, численні прохання православних віруючих Донецького краю, а також сучасний стан активного відродження монастиря і його благотворний вплив на духовне життя регіону та країни в цілому, прийняв рішення надати Свято-Успенському Святогірському чоловічому монастирю Горлівської єпархії статусу Лаври.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
18.05.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: