РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Митниця

Україна »
МитницяПредмети, валюта й інші цінності, які ввозяться на митну територію України, підлягають обов'язковому декларуванню. При цьому декларація є письмовим зобов'язанням громадянина про зворотний вивіз заявлених товарів.

Увезення іноземної валюти
Наявна іноземна валюта ввозиться фізичними особами, незалежно від віку. Дозволяється усно задекларувати суми будь-якої валюти, еквівалентні 1 000 доларів США, а також чеки, що емітовані іноземними банками, на ту ж суму. Обов'язкової вказівки в митній декларації вимагають суми, еквівалентні 10 000 доларів США, або чеки на суму до 50 000 доларів США, незалежно від валюти. Дозвільні документи при цьому не потрібні. Наявна іноземна валюта, що перевищує суму 10 000 доларів США, приймається митним органом на зберігання й вертається власникові для увезення її в Україну при наданні спеціального дозволу Національного банку. Таке правило стосується й чеків на суму більше 50 000 доларів США.

Увезення коштовностей
Особисті коштовності підлягають обов'язковому декларуванню.

Увезення/вивіз фотоапаратів і відеокамер
Заявляти або не заявляти про наявність у вас фотоапарата або відеокамери - ваша особиста справа, тут суворого правила не існує. Але краще це все-таки зробити. При цьому однозначно заборонений увезення/вивіз друкованих матеріалів, кліше, негативів, знятих плівок, фотографічних знімків, кінострічок і відеозапису й т.п., які містять пропаганду ідей війни, расизму, расової дискримінації та геноциду.

Увезення особистого автотранспорту
Тимчасовий увезення транспортних засобів дозволяється громадянам-нерезидентам для власних потреб строком до одного року під письмові зобов'язання про зворотний вивіз і при наявності документів, що підтверджують реєстрацію транспортного засобу за межами України. При цьому транспортні засоби, тимчасово завезені громадянами-нерезидентами на митну територію України для власного користування на строк, що перевищує два місяці, підлягають реєстрації в органах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України.

Увезення мобільних телефонів
Іноземним громадянам дозволяється тимчасовий увезення в Україну одиничних екземплярів мобільних телефонів, стандарти яких дозволені в Україні.

Вивіз сувенірів
Без оподатковування з митної території України дозволяється вивозити предмети, що не є товарною партією, на суму, що не перевищує еквівалента 100 000 євро. На твори мистецтва, культурні й історичні цінності й інші предмети, які становлять значну історичну й художню цінність, потрібно одержувати дозвіл Міністерства культури. За відсутністю "значності" культурної цінності досить мати чек магазина, художнього салону, де була зроблена покупка.

Вивіз іноземної валюти

Наявна іноземна валюта вивозиться фізичними особами, незалежно від віку. Дозволяється вивіз за межі України за умови усного декларування іноземної валюти готівкою й/або дорожніми чеками на суму до 1 000 доларів США. І все-таки, основним документом при вивозі валюти є митна декларація. Ви маєте повне право вивезти рівно стільки валюти, скільки ввезли. Це означає, що за умови обов'язкового декларування нерезиденти України можуть вивезти суму, що не перевищує 10 000 гривень або 5 000 доларів США (еквівалент цієї суми в іншій валюті).

Продукти харчування й алкоголь
В Україну дозволяється ввозити для власних потреб і, що не маловажно, без пред'явлення сертифіката відповідності, літр горілчаних виробів, два літри вина й 10 літрів пива. Все це можна закусити продуктами харчування на суму, що не перевищує 50 євро.

Режим спрощеного митного контролю
Спеціальний режим спрощеного контролю (система "Зеленого" і "Червоного" коридорів) застосовується у випадках переміщення громадянами через Митний кордон України речей, предметів і цінностей, що не підлягають обов'язковому декларуванню й митному оподатковуванню, і не підпадають під категорії, на переміщення яких через митний кордон України встановлені чинним законодавством заборони й обмеження.
Наприклад, у пункті пропуску аеропорту "Сімферополь" спрощений митний контроль застосовується в напрямках "приліт" і "виліт" на регулярних авіарейсах, рейсах явно некомерційного характеру, а також чартерних рейсах, що привозять організовані групи туристів, що приїхали в Україну з країн СНД. Громадяни, що проходять по лінії спрощеного митного контролю ("Зелений" коридор), звільняються від заповнення митної декларації. Декларування в режимі спрощеного митного контролю провадиться громадянами шляхом вибору коридору проходження митного кордону України в аеропорті "Сімферополь". При цьому звільнення від надання митної декларації не означає звільнення громадян від обов'язків зберігати порядок переміщення через митний кордон України валюти, цінностей та інших предметів. Громадяни, що порушили умови переходу через "Зелений" коридор несуть відповідальність згідно чинного законодавства. Пасажири, що мають при собі, у ручній поклажі та у багажу предмети, що підлягають обов'язковому декларуванню митним органом, проходять митне оформлення по лінії "Червоного" коридору, тобто заявляючи про них в обов'язковому порядку шляхом письмового декларування й пред'являють їх до огляду.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
08.06.2009

Коментарі:

24-02-16 | Віталій

Я-громадянин України,працюю за кордоном,збираюсь їхати власним автомобілем за кордон , зареєстрованим в Україні.Які документи необхідно оформити на автомобіль на території України для вивезення авто на 3 роки?

07-07-15 | юрій

Доброго дня скажіть будьласка які потрібно документи мені від фірми для перетену кордону на автомобілі на польській реестрації так як я працюю в польщі легально і хочу поїхати додому на україну на 7 днів авто знаходиться на фірмі на якій я працюю щиро вам буду вдячний

06-07-15 | Віктор

Я-громадянин України,працюю за кордоном,збираюсь їхати власним автомобілем, зареєстрованим за кордоном, у відпустку в Україну.Скільки днів моє авто може перебувати на території України?

01-04-15 | Іван

Скажіть будь ласка , я хочу вивезти з України глиння (одинакові) вази 20 штук. Які для цього документи мені потрібно ?

23-05-11 | Андрій

Доброго дня! підскажіть будь-ласка, я хочу вивезти до США самовар літаком,що мені для цього потрібно, які документи,довідки і.т.тп.,та куди звернутися! заздалегіть вдячний!!!

15-05-10 | Анатолій

"які становлять значну історичну й художню цінність,..." Що зачить "значну"-не значну, ці розмиті визначення. Це черговий інструмент для деребану в руках митників. По дибільні постанові Тимошенко №270.2009.03. Громадянин України як безправна худоба, не має права придбати з Тули самовар, і отримати по пошті свою покупку. Оком не встигнеш моргнути як митниця задеребанит на законних підставах, наділить ваш самовар "значною історико-культурною цінністью" , порушить справу про заборонений ввіз культурної цінності, і направить в суд.На 2-3 роки. Моя посилка СР616010660us вже півтора року болтається і суд не приймає і відпустити западло. І відрапортує про перекриття каналу... Ви культурі України, нанисете велику і непоправну шкоду, як отримаєте мідний самовар з - Тули. Правда є ще один шлях законний, пустят Вас по великому кругу купувути справки і дозволи на ввіз у Міністерстві культури - що два життя не вистачить.

Додати свій коментар: