РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Великий Лівадійський палац, м. Ялта

Україна » Пам`ятки »
АР КримСадиби та палациXIX
Карта Великий Лівадійський палац, м. Ялта
Великий Лівадійський палац, м. Ялта
Фотоальбом - Великий Лівадійський палац, м. Ялта


Лівадійський палац - це один з найбільш відвідуваних у світі палаців. Він зведений за проектом архітектора М. П. Краснова в стилі італійського Відродження. Палац був літньою резиденцією російського імператора Миколи II.

На першому поверсі п'ять парадних приміщень, на другому знаходилися особисті кімнати царської сім'ї. До Лівадійського палацового ансамблю, крім Великого палацу, входять поштовий корпус, палац міністра двору барона Фредерікса, споруджені одночасно з палацом, палацова церква на ім'я Воздвиження Чесного Хреста, побудована в 1872 р., й італійський дворик. До речі, ворота внутрішнього італійського дворика, як свідчить Н. П. Краснов, «італійської роботи, в 1750 р. вивезені з Верони», а не виготовлені уральськими майстрами, як стверджувалося в путівниках недавніх років і розповідях екскурсоводів.

У 1925 р. в колишньому царському палаці був відкритий санаторій для селян, пізніше, в 1931 р., перетворений на кліматичний лікувальний комбінат.

4-11 лютого 1945 р. в Великій (Білій) залі палацу проходила Кримська (Ялтинська) конференція глав урядів трьох держав антигітлерівської коаліції - СРСР, США і Великобританії, на якій були прийняті «Декларація про звільнену Європу», рішення про створення ООН й інші документи, що мали важливе для долі світу значення. Під час роботи конференції в палаці була резиденція президента Сполучених Штатів Америки Ф. Рузвельта.

У 1974 р. у Великому палаці було відкрито виставкову залу.

Навколо палацу розташований старовинний парк, закладений в 1835 р. Це найбільший у Криму парк, площа його складає 160 га. Він відрізняється вдалим об'ємно-просторовим рішенням - тут чимало великих терас, просторих, з широким оглядом, оглядових майданчиків.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
13.05.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: