РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Ансамбль споруд пошти, м. Біла Церква

Україна » Пам`ятки »
КиївськаГромадянські, господарські й суспільніXIX
Карта Ансамбль споруд пошти, м. Біла Церква
Білоцерківський ансамбль споруд поштової станції є пам'ятником архітектури національного значення. Він займає площу близько 1,5 га і є рідкісним прикладом відмінно створеного комплексу цивільних будівель початку XIX століття. Комплекс цікавий тим, що зберіг первісне планування та архітектурне рішення.

З розвитком торгівлі і промисловості в Білій Церкві в першій половині XIX ст. виникла необхідність у будівництві поштової станції. На той час вже було встановлено поштовий зв'язок між Москвою і Одесою, завдяки чому, станція в Білій Церкві перетворилася на постійну службу для пересування і передачі письмових повідомлень.

Ансамбль будувався у 1825-1833 рр.. на кошти Браницьких. На відміну від інших подібних споруджень в Україні, він зводився за індивідуальним проектом. Ім'я архітектора, на жаль, не відомо. Комплекс складається з двох частин. Перша частина споруд - будівлі поштової станції, готелю та заїзду. У другій знаходились служби - каретні приміщення, кузня і стайня. Всі споруди ансамблю вирішені в класичному стилі.
У 1844 році пошта згоріла і була відновлена через 4 роки.

Поштовий готель знаменитий тим, що тут зупинявся Т.Г. Шевченко, про що свідчить пам'ятна дошка на стіні будівлі. У повісті "Прогулянка з задоволенням і не без моралі" він описує свій приїзд до Білої Церкви, де зупинився спочатку в т. н. "заїзді", що виконував спрощену роль поштового двору.

Адреса: м. Біла Церква, бульвар 50-річчя Перемоги, 47.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
05.02.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: