РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Арабатська стрілка

Україна » Пам`ятки »
АР КримПриродні й паркиНе визначена
Карта Арабатська стрілка
Арабатська стрілка
Фотоальбом - Арабатська стрілка


Арабатська стрілка - одне з унікальних місць у світі. Це вузька піщана коса, що за розмірами не має собі рівних, - її довжина 113 км, ширина від 250 м до 8 км. Коса відокремлює Азовське море від озера Сиваш, і фактично є шматком півострова Крим, знаходячись на його північному сході.

Вона відокремлена від континентальної частини двома вузькими протоками. Назва Арабатська стрілка походить від тюркського "арабат" - "передмістя". Відома, як промисловий і рекреаційний район. Наприкінці 40-х років ХХ ст. на Арабатській стрілці велися масштабні розробки ґрунту (черепашковий пісок) і видобуток солі.

Сіль високої якості добувалася на Крим-елійскіх промислах задовго до цього. У 1912 р. на Паризькій всесвітній виставці вона була удостоєна Золотої медалі.

Від міста Генічеська була протягнена залізнична гілка до села Валок (нинішня страусова ферма).

У 1964 році екскаваторником Полюбієвим В.Д. була знайдена півтораметрова стела у черепашковому піску одного з кар'єрів Арабатської стрілки. На стелі виразно був зображений сарматський знак. Ці знаки позначали ім'я, назву родини або роду. Зображення очей, носа і рота були ледве видні, але древній майстер дуже старанно вивів зображення знака. Цей знак, безперечно, належав шляхетному сармату. Сама ж стела колись вінчала могилу цього сармата. Судячи з того, що цей знак зустрічається на деяких пам'ятниках Північного Причорномор'я з кінця II століття нашої ери, можна припустити, що господарем знака був один з аланських вождів, які, об'єднавшись на той час в племінний союз, зайняли панівне положення серед сарматських племен і сусідніх народів. Самі ж алани представляли собою сильне і рухоме сарматське плем'я. Про те, яке важливе місце в історії Причорномор'я кінця II - початку III століття нашої ери займали алани, говорить одна з плит із зображенням знака царя Боспору Савромата II. Судячи з зображення царського знака, а також виходячи з тексту давньогрецького напису 208 року нашої ери, плита була закріплена на стіні якоїсь загальнодержавної будови, зведеної на кошти аланського перекладача Герака. Цікаво, що не тільки ці, але й інші давньогрецькі написи, які з'явилися в Криму ще до нашої ери і були виявлені в різних місцях східного і західного берегів Криму, а також в районі Сімферополя, розповіли багато цікавого про події тих часів.

 У другій половині 60-х років на Арабатці звернули увагу, як на унікальне, навіть у своєму роді неповторне, місце для відпочинку. Промислові розробки були припинені, а після урагану в 70-му році, який зруйнував залізничне полотно, і зовсім припинилися. З тих пір Арабатську стрілку позиціонують як унікальну курортологічну зону (морський клімат, мінеральна вода, лікувальні грязі і рапа).

На сьогодні тут функціонують близько 30 дитячих оздоровчих табори, 76 пансіонатів, баз і будинків відпочинку, що приймають за сезон понад 100 тисяч чоловік.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
01.02.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: