РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Дуб Залізняка, с. Буда

Україна » Пам`ятки »
ЧеркаськаПриродні й паркиXI-XV
Карта Дуб Залізняка, с. Буда
Дуб Максима Залізняка - найстаріший дуб в Україні, якому від 1000 до 1200 років. Він є одним з природних чудес України. Релікт колишніх деревостоїв зростає в центрі масиву, що в селі Буда Черкаської області. У 1972 році дуб одержав статус державної пам'ятки природи місцевого значення (ботанічний релікт).

Це найбільше дерево в Україні й одне з десяти самих великих дерев Європи. Стовбур цього дерева має в обхваті на висоті грудей людини 9 м.

У народі його називають дубом Максима Залізняка. За легендою, під кроною цього дуба збиралися повстанці на чолі із Северином Наливайко. Саме під цим дубом давали клятву гайдамаки боротися з польським засиллям, не жаліючи свого життя. На місці зборів зараз встановлений пам'ятний знак «Склик» (розташований біля дороги). Збиралися тут і воїни Холодноярської республіки. Шість разів у дуб Залізняка влучали блискавки, шматуючи його стовбур, однак дуб вистояв.

У 1997-1998 роках дуб почав засихати. Щоб його врятувати, у шпари глибиною 70 метрів навколо стовбура закачали спецдобрива.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
02.06.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: