РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Кам'яна могила - заповідник, с. Терпіння

Україна » Пам`ятки »
ЗапорізькаАрхеологічні, руїни і залишкиНе визначена
Карта Кам
Кам
Фотоальбом - Кам'яна могила - заповідник, с. Терпіння


Кам'яна могила - унікальне місце на планеті. Сьогодні на Землі, мабуть, немає більш історичної пам'ятки культури історії розвитку людства, ніж Кам'яна Могила - їй понад 12 мільйонів років!
Зовні це великий курган, утворений з скам'янілих піщаних брил. Площа Кам'яної могили близько 3000 м. кв., розміри масиву 240 на 160 м., а висота до 12 м. Серед купи каміння зустрічається безліч природних порожнин - печер, гротів і проходів.

Стародавні легенди говорять, що Кам'яна могила виникла в результаті сварки двох богатирів, які кидали одне в одного каміння. Цікаво, що ці легенди мають слов'янське і татарське походження. Є припущення про інопланетне походження Кам'яної могили. Шумерські перекази кажуть: «спустилися з небес боги на небесній колісниці»... VI тисячоліттям до н.е. датується техногенний малюнок на плиті № 37 (туристам її показують) - циліндр із заокругленою верхівкою і загостреним низом, що стоїть на трьох опорах і складається з декількох секцій, дві з яких мають ілюмінатори. Справжній космоліт з минулого, іншого пояснення вчені не знаходять.

Насправді, Могила, ймовірно, була піщанистою обмілиною Сарматського моря - єдиний вихід пісковику по всій азовсько-чорноморській западині - що робить її унікальним геологічним утворенням. Геологи кажуть, що на цьому місці був великий гейзер, від якого і залишилися брил скам'янілого пісковику. Але це лише припущення. Поки що жоден вчений не дав більш-менш прийнятної версії походження загадкового кургану в степах України.

Першим дослідником, який згадав Кам'яну могилу, був Н.І. Веселовський. Він припустив, що це штучне спорудження, в 1890 році розкопав кілька печер, але, не виявивши ані скарбів, ані поховань, розчарувався і припинив роботу, залишивши лише короткий незначний запис про Кам'яну могилу. У 1932 пам'яткою зацікавилися співробітники Мелітопольського історико-краєзнавчого музею. Вони звернули належну увагу на безліч наскельних зображень усередині гротів і печер Кам'яної могили. Роботи радянських вчених продовжувалися тільки до 1941 року, тому що були перервані Другою світовою війною. Естафету досліджень взяли гітлерівці, які, як відомо, дуже цікавилися всім таємничим і загадковим.

Результати їх роботи не опубліковані досі. Відомо лише, що в гроті Собаки німецьким експертам вдалося прочитати 40 «протошумерських написів», які датують 6200 роком до н.е. На початку п'ятдесятих років з'явилися плани створити на території Запорізької області Південноукраїнське (північнокримське) водосховище, яке затопило б Кам'яну могилу, проте дослідникам вдалося домогтися для неї статусу заповідника. 7 липня 1954 уряд УРСР прийняв відповідне рішення і виділив під заповідник 30 гектарів землі.

Кам'яна могила містить понад 60 гротів і печер, в яких збереглися тисячі петрогліфів - малюнків і символів. Точне число гротів невідоме, списаних зон може бути більше, але, не дивлячись на дослідження, що ведуться з тридцятих років XX століття, багато гротів і печер до цих пір можуть залишатися засипані піском. За нинішнього стану пам'ятника видалення піску може призвести до подальших обвалів брил пісковику. Ані в самій Кам'яній могилі, ані в безпосередній близькості від неї не виявлено людських поселень, які можна пов'язати з пам'яткою. На підставі цього, дослідники роблять висновок, що Кам'яна могила використовувалася виключно в культових цілях, як святилище. Крім цього, практично всі зображення Кам'яної могили нанесені на внутрішні поверхні кам'яних брил, і їх можна спостерігати тільки, проникаючи всередину гротів, лазів і печер, що також свідчить про їх сакральність, яку передбачали вчені. 

На деяких зображеннях збереглися сліди червоної фарби, якою вони були розфарбовані в давнину. Петрогліфи нанесені невеликими каменями твердих порід, які легко залишали сліди на м'якому пісковику. Кілька таких кварцових каменів були виявлені в процесі досліджень. Питання віку зображень залишається відкритим до цих пір. Сучасні дослідники, в основному, дотримуються неолітичного датування. У 1994 році Кам'яну могилу досліджував сходознавець А.Г. Кифішин, який припустив, що в петрогліфах Кам'яної могили є сліди протошумерської писемності. Це припущення, справедливість якого залишається невідомою, викликало гаряче обговорення на сторінках популярної преси і привернуло до пам'ятки велику увагу.

Це місце знають багато екстрасенсів. Живитися енергією космосу з'їжджаються містики з багатьох країн. Кажуть, що енергетичний потік Кам'яної могили фіксують супутники.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
25.12.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: