РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Монумент «Легендарна Тачанка», м. Каховка

Україна » Пам`ятки »
ХерсонськаПам`ятники і пам`ятні знакиXX
Карта Монумент «Легендарна Тачанка», м. Каховка
Монумент «Легендарна Тачанка», м. Каховка
Фотоальбом - Монумент «Легендарна Тачанка», м. Каховка


Пам'ятник тачанці з'явився в цьому місці не випадково. За часів Першої світової та громадянської війни в СРСР тачанка отримала широке застосування у кінних військах Червоної армії. Просторі степи якомога краще підходили для нанесення стрімких ударів по тилу противника. 

Оскільки Крим був останнім бастіоном білогвардійського руху, то й наступальна операція червоноармійців розгорталася зі степів Херсонщини та Миколаївщини. Крім того, тачанки активно використовував Нестор Махно, армія якого діяла в цьому регіоні. І, нарешті, походження слова «тачанка» пов'язують зі словом «тавричанка» - так називався тип міцних возів, поширених в Україні та Криму. У свою чергу, «тавричанка» пішло від назви місцевості, де знаходиться Каховка, - Таврія. 

Ідея створення такого унікального пам'ятника визріла в середині 1950-х років. У 1956 р. було відлито чавунний макет - прообраз майбутньої "Легендарної тачанки". Він зайняв чільне місце в музеї Каховки, став одним з найцікавіших його експонатів. А трохи пізніше, після відвідування міста, скульптори Л. Родіонов, Ю. Лоховінін і архітектор О. Полторацький, створили проект пам'ятника. 

У липні-серпні 1967 року готовий пам'ятник у розібраному стані (окремими пронумерованими частинами) на потужних вантажівках був доставлений з Ленінграда до Каховки. Важив бронзовий монумент понад 60 тонн. Почалися монтувальні роботи на вже підготовленому кургані в степу під Каховкою - поряд з пам'ятним знаком на місці командного пункту маршала СРСР Василя Блюхера. Пам'ятник відкрили 27 жовтня 1967 р. 

Після розпаду СРСР пам'ятник втратив (мабуть, з ідейних причин) свою туристичну привабливість, припинилося фінансування. Монумент не раз грабували мародери, він дав крен і почав іржавіти. Однак у 2006 році були виділені кошти на його відновлення. Хоча пам'ятник втратив ідеологічне навантаження, але він не втратив художньої та історичної цінності.
Нічого подібного на всьому півдні України немає!
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
23.12.2009

Коментарі:

30-03-15 | Александр Шпак

Дякую !!! Все мени дуже допомогло .

04-02-10 | Дмитро Черненко

Дякую, Миколо! Помилки обов`язково виправлю.

04-02-10 | Філенко Микола Іванович

По тексту допущено помилку в імені Блюхера. В степу під Каховкою був розташований командний пункт Василя Костянтиновича Блюхера. У Державному реєстрі нерухомих пам`яток України "Легендарна тачанка" значиться не пам`ятником, а монументом (постанова Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2009 р. N 928

Додати свій коментар: