РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Ансамбль Петропавлівського кафедрального костьолу, м. Кам'янець-Подільський

Україна » Пам`ятки »
ХмельницькаРелігійніXVI-XVIII
Карта Ансамбль Петропавлівського кафедрального костьолу, м. Кам
Ансамбль Петропавлівського кафедрального костьолу, м. Кам
Фотоальбом - Ансамбль Петропавлівського кафедрального костьолу, м. Кам'янець-Подільський


Ансамбль складається з Петропавлівського кафедрального костьолу, дзвіниці, тріумфальних воріт і турецького мінарету. В ансамблі вдало поєдналися риси різних архітектурних стилів: ренесанс, бароко, неоготика. 

Петропавлівський кафедральний костьол будувався на початку XVI-XVIII ст. У XVI ст. перед західним фасадом з'являється квадратна в плані каплиця (згодом послужила основою для турецького мінарету). У 1547-1563 рр. прибудована каплиця до південного фасаду. Після пожежі у 1616 р., був відремонтований до 1621 р. У першій чверті XVII ст. до північного фасаду прилаштовують квадратну в плані каплицю в ренесансному стилі, в 1627-1640 рр.  - каплицю з південної сторони костьолу, в 1646-1648 рр. зі східного боку - подовжений пресвітерій у готичному стилі з ризницею з північного боку. З 1930 р. в костьолі розміщувався Кам'янець-Подільський історичний музей-заповідник. З 1978 р. використовується як зал органної музики. 

Дзвіниця будувалася в 1646-1648 рр. Розташована з північно-східної сторони на відстані декількох метрів від Петропавлівського кафедрального костьолу. У середині XVIII ст. фасади дзвіниці декорують в бароковому стилі. 

Тріумфальні ворота побудовані в 1781 р. Ведуть на територію ансамблю кафедрального Петропавлівського костьолу. У 1947-1948 рр. проводилися ремонтно-реставраційні роботи. Пам'ятник відрізняється високим рівнем виконання архітектурного та скульптурного декору і є яскравим твором в стилі бароко. 

Турецький мінарет зведений над каплицею, перед західним фасадом костьолу. Будувався турками в XVI ст. після завоювання в 1672 р. міста і пристосування кафедрального Петропавлівського костьолу під мечеть. Всередині мінарету влаштовані кам'яні гвинтові сходи (136 ступенів), що ведуть на балкон. Мінарет завершено мідною скульптурою висотою близько 3 м. Порожня скульптура встановлена на мінареті в 1756 р. в пам'ять вигнання турків. У 1960-і роки на пам'ятнику проведені ремонтно-відновлювальні роботи. Мінарет - єдиний збережений в місті пам'ятник турецького зодчества, типовий зразок мусульманської архітектури.

Адреса: вул. Татарська, 20.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
09.12.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: