РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Андріївська церква, м. Київ

Україна » Пам`ятки »
КиївськаРелігійніXVI-XVIII
Карта Андріївська церква, м. Київ
Андріївська церква, м. Київ
Фотоальбом - Андріївська церква, м. Київ


Церква була побудована в 1747-1753 рр. московським архітектором І. Ф. Мічуріним за проектом В. В. Растреллі. Розташована вона над урвищем Старокиївської гори, на місці, де на початку XIII ст. стояла Хрестовоздвиженська церква. У споруді Андріївської церкви приймали участь російські й українські майстри. До 1753 будівлю було майже закінчено, але оздоблювальні роботи тривали до 1767 р. Живописні роботи виконані відомими живописцями А. П. Антроповим та І. Я. Вишняковим. Вівтар розписаний українськими майстрами І. Роменським та І. Чайковським. 

Побудована на підмиваному джерелами схилі, якому погрожували обвали і зсуви, церква потребувала і потребує частих ремонтів. У 1786-1800 рр. відвели від фундаментів ґрунтові води і відремонтували її. У 1815 р. сильна буря зірвала купола. У 1825 -1828 рр. будинок відремонтували, і черепичну покрівлю замінили залізною, однак при цьому купола втратили декор і змінили форму. У 1844 -1846 рр. церква була наново оштукатурена, доповнили пошкоджену кладку фундаменту, дерев'яні сходи на терасу замінили чавунними, куполи покрили новим залізом. У 1865 р. проведені роботи з укріплення схилів та фундаментів. У 1866 р. замінили постарілі дерев'яні конструкції куполів, наблизивши їх форму до запроектованою В. В. Растреллі, храм і будинок-стилобат відремонтували. У 1891 р. центральний купол був пошкоджений блискавкою і під час відновлення в 1894 - 1895 рр. його форма була значно змінена. Значні відновлювальні роботи проведені в 1949 -1952 і в 1965-1967 рр. Найбільш суттєвим став останній етап реставрації, проведений у 1974-1979 рр. 

На підставі досліджень (архіт. В. И. Корнєєва) було встановлено тотожність первісного проекту В. В. Растреллі з кресленнями, що зберігаються в графічному зібранні музею «Альбертіна» у Відні (Австрія), і складений проект реставрації. Андріївській церкві було повернуто первісний вигляд, відновлено форму і декор верхівки, відновлено втрачені деталі чавунних прикрас, позолочені бані і декор. Були проведені роботи з реставрації та консервації настінного живопису та різьблення. Важливе місце в оформленні інтер'єру займають картини «Проповідь апостола Андрія скіфам» (худож. П. Г. Борисполець, 1847 р.) і «Вибір віри князем Володимиром». 

З 1968 р. Андріївська церква стала філією Державного архітектурно-історичного заповідника «Софійський музей». Андріївська церква є найважливішим компонентом силуету Києва. Належить до кращих творів російського архітектора В. В. Растреллі. Пам'ятник по праву вважається одним із шедеврів світової архітектури. Чудово розташована на верхівці пагорба будівля стала одним з основних компонентів, які формують панораму міста з боку Дніпра. 
Адреса: Андріївський узвіз, 23.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
19.11.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: