РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Навіщо ідуть на вибори непрохідні кандидати

Україна » Політичне становище »
Навіщо ідуть на вибори непрохідні кандидатиУ президенти балотуються десятки кандидатів, у яких немає ніяких шансів на перемогу. Навіщо?

Якщо сприймати вибори як перегони, то півтора десятка кандидатів у президенти виглядають як меценати - дають по 2,5 млн гривень, не сподіваючись отримати головний приз. Але ніхто не сумнівається, що політичні бізнесмени Петро Симоненко або Володимир Литвин такими не є - навпаки, вони не зроблять жодного кроку, який не прперегони їм політичного прибутку. 

«Великий політик, який хоче зберегти владу у своїй партії, зобов'язаний йти на президентські вибори», - вважає політолог Вадим Карасьов. «Президентська кампанія - обов'язкова складова просування перед парламентськими виборами», - додає його колега Володимир Фесенко.

Але це все далекі цілі. Є й більш приземлені. Так, будь-який кандидат - це два місця в кожній виборчій комісії. Наприклад, лідер «Руху» Борис Тарасюк набере 0,5%, але зате в кожній комісії у Юлії Тимошенко будуть дві додаткові людини. А в нашій країні важливо не тільки як голосують, але і як рахують ... 

Крім того, у першому турі виборів є дві головні інтриги. По-перше, хто займе друге місце - Тимошенко чи Яценюк. Як би бютівці не казали країні, що «у Яценюка немає ніяких шансів», соцопитування поки не дають Тимошенко переваги перед Яценюком більше 5%. А отже, за три місяці до виборів усе ще може змінитися (саме тому ми не віднесли Яценюка до другого ешелону - він в першому разом з Януковичем і Тимошенко). І Юлі дуже потрібні кандидати, які б відтягували у Арсенія голоси в першому турі. Друга інтрига - якщо Тимошенко таки вийде в другий тур, який буде відрив між нею та Януковичем. Якщо останній переможе в першому турі з великим відривом, то він автоматично буде всіма сприйматися як фаворит виборів, що може деморалізувати штаб Тимошенко, її спонсорів і прихильників. Якщо ж відрив буде невеликий, то фаворитом, швидше за все, буде сприйматися нинішній прем'єр з усіма наслідками, що випливають звідси негативними наслідками для Януковича. А тому обом потрібні кандидати, які хоч трохи, але б відтягували голоси у головного супротивника. І вони в них є. 

ВОЛОДИМИР ЛИТВИН

Іде, щоб підтримати реноме «одного з провідних українських політиків» і розкрутити свій блок на майбутніх парламентських виборах (народ не повинен забувати, хто насправді «потрібен країні»). А на президентських виборах зоряний час Литвина настане після першого туру. Адже у спікера є свій стійкий електорат і чималий - 3-4%. Причому його виборці, як люди «рівновіддалені» від основних кандидатів, при визначенні свого вибору в другому турі якраз і можуть прислухатися до поради Литвина. Тому торги з ним будуть серйозні. «Мета Литвина - збереження свого спікерського крісла, - пояснює політолог Вадим Карасьов. - Об'єктивно для нього вигідніше президентство Януковича (щоб бути посередником між ним і Тимошенко), але й при Тимошенко він своє місце у владі може знайти - вже як емісар президента щодо створення та контролю більшості в Раді. Швидше за все, він поставить на фаворита другого туру ».

ІННА БОГОСЛОВСЬКА

«Її основна мета -«мочити»Тимошенко, як жінка жінку», - говорить Погребинський. Але, на думку Карасьова, є й більш дальній приціл: «У разі поразки Януковича вона може утворити разом з частиною регіоналів нову партію проросійської спрямованості». 

СЕРГІЙ РАТУШНЯК

Ще не ясно, чи піде він у президенти, але якщо піде, то, на думку Погребинського, буде грати ту ж роль, що і Богословська, тільки проти Яценюка - постійно нагадувати про нібито «єврейське походження» останнього.

ЛІДІЯ ВОНА

«Політтехнологічний прийом проти Тимошенко, який може бути реалізований як за допомогою Яценюка, так і Януковича», - вважає Погребинський. Як повідомили газеті  «Сьогодні» організатори проекту, від ідеї висунути кандидатуру Вони вони не відмовляються. І вірять, що гроші їм дадуть. 

АНАТОЛІЙ ГРИЦЕНКО

У першому турі, об'єктивно, його участь як одного з «нових політиків» працює проти Яценюка. Мета Гриценка, на думку Карасьова, отримати у переможця міністерський портфель. Але його проблема в тому, що вибирати між двома кандидатами не доводиться. «Він просто змушений буде підтримати Тимошенко - його виборець іншого вибору і не сприйме», - вважає Погребинський. Так само, як і Тігіпко, Гриценко може розраховувати в майбутньому спробувати щастя і на парламентських виборах, розкрутивши своє ім'я на виборах президента. 

ВІКТОР ЮЩЕНКО

Сенс участі у виборах президента Ющенка (з його низьким рейтингом) загадковий. Зараз, мабуть, він навіть активніше, ніж Янукович, працює проти Юлії Тимошенко, постійно її критикуючи як «ставленицю кланів і Кремля». Але насправді важко сказати, кому він більше шкоди цим завдасть: Тимошенко, уводячи від неї частину «помаранчевих» виборців, або ж Яценюку, відбираючи в нього голоси західноукраїнців, що розчарувалися в прем'єрі. Політолог Михайло Погребинський взагалі сумнівається, що Ющенко піде на вибори. «Але якщо і піде, то побудує свою кампанію так, щоб допомогти Яценюку, відбираючи голоси у Тимошенко», - каже політолог. А от у другому турі Ющенко Тимошенко може таки нашкодити, закликавши, наприклад, «всіх, кому дорогі ідеали Майдану, не йти на вибори і не вибирати між кланами». 

СЕРГІЙ ТІГІПКО

Після оголошення про свій намір йти на вибори Тігіпко тут же отримав клеймо «технічного кандидата від Тимошенко», який буде відбирати голоси у Януковича (як «неоранжевий») і Яценюка (як «нова сила»). Втім, сам він свою «технічність» заперечує. Політологи також допускають, що Тігіпко вирішує свої завдання. «Перед другим туром він може виторгувати собі високий пост при новому президенті, - вважає Фесенко. - Скоріш за все, він зробить ставку на фаворита другого туру. І в принципі, його виборець може прислухатися до його слову ». Ще один варіант майбутнього Тігіпко - очолити якусь політсилу на парламентських виборах. Але для успіху цього починання непогано зробити попередньо якісь «подвиги» на держслужбі. 

ПЕТРО СИМОНЕНКО

На думку політологів, вирішує завдання стати єдиним «чисто лівим» політиком у країні. «Йому необхідно застовпити за собою місце монополіста на лівому фланзі, що стає реальним в умовах розпаду СПУ і ослаблення ПСПУ», - говорить політолог Володимир Фесенко. Однак фактор Симоненка тепер не можна розглядати у відриві від Віктора Медведчука - адже КПУ і СДПУ (о) уклали передвиборний союз. Медведчук нині, як вважається, близький до Тимошенко, а тому можна припустити, що Симоненко в першому турі не буде підігравати Януковичу (тим більше що їх виборець сильно перетинається). Втім, і надто шкодити регіоналам Петро Миколайович не стане - у Медведчука непогані стосунки з деякими лідерами ПР. Важлива роль у Симоненка в другому турі. Більша частина його виборців у будь-якому випадку проголосує за Януковича. Але 20-30% «червоного» електорату (або ж 1-2% усіх виборців) може послухати лідера КПУ, якщо він покличе голосувати «проти обох кандидатів від олігархів». А це зіграє проти лідера «Регіонів». Тобто після першого туру двох головних кандидатів буде про що домовлятися з Симоненком і Медведчуком. 

ОЛЕГ ТЯГНИБОК

Про його участь у виборах є суперечливі думки. З одного боку, якщо він набере більше 3%, це виведе його в політики першого ешелону. А для такого результату йому потрібно нещадно критикувати і Тимошенко, і Яценюка, відбираючи в них голоси на заході країни. З іншого боку, останнім часом з'явилася інформація, що Тягнибок дав команду своїм штабам не критикувати Тимошенко. «Він цілком може закликати голосувати у другому турі за Тимошенко. Гроші на парламентські вибори будуть потрібні », - каже Володимир Фесенко. Загалом-то від того, хто стане спонсором Тягнибока, і залежить, проти кого він направить основний удар, - проти Тимошенко чи проти її противників.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Сегодня
05.10.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: