РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Бакла - городище, с. Скелясте

Україна » Пам`ятки »
АР КримАрхеологічні, руїни і залишкиI-X
Карта Бакла - городище, с. Скелясте
Бакла - городище, с. Скелясте
Фотоальбом - Бакла - городище, с. Скелясте


Бакла - середньовічне городище, яке було відкрито археологами у 1929 році в межиріччі Альми і Бодрака. Воно знаходиться в 18 км від Сімферополя, або в 2,5 км від села Скалисте Бахчисарайського району. Являє собою замок з прилеглими сільськими поселеннями. 

Засновано імовірно в VI ст., а зруйновано в часи татаро-монгольської навали у 1299 році. Будучи північно-східним краєм візантійської оборонної системи, цитадель була як би передовою охороною. На території поселення місцями ще чітко видно вулиці і провулки, помітні фундаменти будинків, висічені в скелі могили, залишки чавилен винограду, численні круглі і досить глибокі господарські ями, багато штучних печер. 

На південному краю скелі археологічними розкопками тут відкрито залишки кріпосної стіни і вежі, за якими розташовувалися внутрішні господарські будівлі, а також сліди давньої каменоломні. На схід від кріпосних стін розташований підземний храм, у стіні якого збереглася майстерно вирізана ніша і напис грецькою зі зверненням до небесного покровителя.

На західній околиці Бакли збереглися залишки великої церкви і склепів, висічених в скелі. А над цим церковним комплексом в нависаючим виступі скелі - невелика печерна церква. На іншому мисі, в 500 м на захід від городища, виявлено печерний комплекс, який імовірно служив монастирем. Тут виявлені залишки храму VIII-IX ст., висічені в горі чотирикутні склепи, схожі по архітектурі на знамениті склепи в Києві, і грот зі слідами настінних малюнків, серед яких вгадуються фігури святих мучеників, хрести, силуети храму, кораблів і риб. 

В основі мису вирубані напівкруглі тісні келії з низькими коридорчиками, в стінах яких видовбано ніші для світильників і лампад. В одній із келій археологи виявили поховання декількох десятків чоловіків, жінок і дітей. 

Поруч з городищем, в долині, були відриті залишки храмів, імовірно - православних (VIII-IX ст). Недалеко від храмів розташований алано-готський некрополь, що датується V-IX ст., в якому знайшли прикраси, виготовлені подніпровськими майстрами.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
18.09.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: