РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Державний гімн

Україна » Символіка »
Державний гімнСтворення українського гімну датується початком осені 1862 року. Український етнограф, фольклорист, поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому в майбутньому призначено було стати національним, а потім і державним гімном українського народу. Цей вірш дуже швидко поширився в українофільських колах, які тільки-но об'єдналися в Суспільство.

Але вже 20 жовтня того ж року шеф жандармів князь Долгоруков дає розпорядження вислати Чубинського «за шкідливий вплив на розуми простолюдинів» на проживання в Архангельську губернію під нагляд поліції.

Уперше вірш П.Чубинського було опубліковано у львівському журналі " Мета", 1863, № 4. Одержавши поширення на Західній Україні, патріотичний вірш не пройшов повз увагу й релігійних діячів того часу. Один з релігійних діячів, батько Михайло (Вербицький), відомий також як композитор, перейнявся ідеєю вірша та написав музику до нього.

Уперше надрукований у 1863 році, а з нотами – у 1865-8, твір став гімном в 1917 році. В 1917-1920 роках "Ще не вмерла Україна" не був законодавчо затверджений як єдиний державний гімн. Виконувалися й інші гімни.

15 січня 1992 року музична редакція Державного гімну була затверджена Верховною Радою України, що було зафіксовано й у Конституції України. Але тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України затвердила Закон “Про Державний гімн України”, запропонований президентом Леонідом Кучмою. Законопроект передбачав затвердити як Державний гімн Національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами тільки першого куплету та приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Виправлена і перша строфа гімну – тепер вона звучить «Ще не вмерла України і слава, і воля». Цей закон підтримали 334 народних депутата, проти висловилися 46 з 433, що приймали участь у голосуванні. Не брали участь у голосуванні фракції Соцпартії та Компартії.

Із прийняттям цього закону було завершене формування Статті 20 Конституції України. Слова Національного гімну на музику М.Вербицького, тепер затверджені законом.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
01.08.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: