РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Державний прапор

Україна » Символіка »
Державний прапорДержавний Прапор України – прапор із двох однакових по розміру горизонтальних смуг синього та жовтого кольорів. Стаття 20, Розділ І Конституції України.

Жовто-блакитні кольори символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Після прийняття християнства ці кольори освячувалися образом животворящого Хреста. За часів навали татарських орд Батия ця символізація зникла, але згодом відродилася в церковному оздобленні, на гербах українських міст.

Майже всі герби міст Київщини й України в цілому обрамлялися жовто-блакитними квітами. З XVIII сторіччя полкові та сотенні козацькі прапори Війська Запорізького все частіше виготовляються з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносять хрест, зірки, зброю, зображення святих.

Новий державний прапор України прийнятий постановою Верховної Ради від 28 січня 1992 року. Їм стало синьо-жовте полотнище зі співвідношенням довжини до ширини, що дорівнює 3:2. 24 липня 2000 року було офіційно встановлене державне свято - День прапора (на згадку про події 1990 року).
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
28.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: