РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Чернівецька область

Україна » Області та міста »
Чернівецька областьЧернівецька область розташована на південному заході України. На заході межує з Івано-Франківською, на півночі - з Тернопільською та Хмельницькою, на сході - з Вінницькою областями України. На півдні та сході проходить державний кордон з Румунією та Молдовою. Займає площу 8,1 тис. кв. км. Населення (на 01.01.2007 року) нараховує 906,2 тис. чоловік. Адміністративний центр – м. Чернівці. 

Територія сучасної Чернівецької області має прадавню та багату історію. В I-V століттях тут осідають праслов'янські племена хліборобів - антів. У період становлення Київської Русі (10 століття) буковинський край увійшов до її складу. Із середини XII століття територія Буковини увійшла до складу Галицького князівства. Після розпаду Галицько-Волинської держави територія нинішньої області була захоплена Угорським королівством. В 1359 р. Молдавське воєводство, що до того часу входило до складу Угорського королівства, збунтувалося та оголосило про свою незалежність. Молоде Молдавське князівство поширило свою владу на всю територію, яка пізніше стала іменуватися Буковиною. З початку XVIII століття Подністров'я утягується в сферу інтересів Російської Імперії. Перша світова війна принесла населенню Буковини та суміжної Хотинщини незлічимі жертви і руйнування. Скориставшись поразкою німецько-австрійського блоку у війні на початку жовтня 1918 р., Румунія зважилася на окупацію Буковини. Наприкінці 30-х рр. Буковина, і насамперед її північна частина, увійшла в сферу геополітичних інтересів СРСР. 

Герб являє собою розділений вертикальний щит. З одного боку — частина міського герба Чернівців, а з іншого — три букові розетки. Щит увінчаний давньослов'янським соколом і повитий буковими гілками. 
Полотнище прапора зеленого кольору, доповнене синіми й жовтими смугами. У центрі білий сокіл — символ Буковини. Зображення сокола на керамічній плитці часів Галицько-Волинського князівства було знайдено під час археологічних розкопок в урочищі Замчище на березі Дністра. 

На території області проживають представники близько 80 національностей і народностей. У національному складі населення області переважна більшість українців (75%). 

Область належить до категорії індустріально-аграрних. Поряд із традиційними галузями промисловості - легкої, харчової, деревообробної - розвинені хімічна, металообробна галузі, приладо- і машинобудування. Важливе значення в економічному та соціальному розвитку області відіграють ліси. У Чернівецькій області налічується 243 території й об'єкта природно-заповідного фонду.

Клімат регіону - помірно-континентальний.

Пам'ятки Чернівецької області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
16.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: