РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Хмельницька область

Україна » Області та міста »
Хмельницька областьХмельницька область розташована в західній частині України. Межує: на сході - з Вінницькою, на заході - з Тернопільською, на північно-заході - з Ровенською, на півночі - з Житомирською, на півдні - з Чернівецькою областями. Займає площу, рівну 20,6 тис. кв. км. Населення (на 01.01.2007 року) становить 1361,4 тис. чоловік. Адміністративний центр – м. Хмельницький. 

Протягом VIII - IX ст. у південній частині області проживали уличи та тіверці, у північній - волиняни та дуліби, які в IX ст. разом із сусідніми народами утворили стародавню державу - Київську Русь. В XI ст. середня Наддністрянщина та території, що прилягали до неї, які з XII ст. збереглися під назвою "Пониззя", входили до складу Теребовльського князівства, з 1141 р. - Галицького, а на початку XIII ст. уся територія сьогоднішньої Хмельниччини увійшла до Галицько-Волинського князівства. Із середини XV ст. багато міст одержують т.зв. магдебурзьке право (право самоврядування). Одним з перших таке право одержав в 1432 р. Кам'янець-Подільський, який з XV ст. стає найважливішим торговим центром Хмельниччини (через нього проходив торговельний шлях зі Львова до Чорного моря) і одночасно однією з найбільших на південному заході фортецею, що відбивала набіги татар і турків. В 1430-1434 рр. Західне Поділля увійшло до складу Польщі. Було утворено Подільське воєводство із центром у Кам'янці. В 1672 р. трьохсоттисячне турецько-татарське військо султана Магомета IV захопило Кам'янець-Подільський, а пізніше - і все Подільське воєводство. Тільки в 1699 р. під натиском Росії Туреччина підписала Карловицький трактат, після якого повернула Польщі Поділля. З кінця XVIII ст. у містах і районах області починають зароджуватися капіталістичні відносини, одержує розвиток внутрішній ринок. В 1925 р. губернський розподіл був ліквідований, а в 1937 р. на територіях названих округів утворена Кам'янець-Подільська область. У довоєнні роки Хмельницька область із прикордонної перетворилася у внутрішню область країни. В 1941 р. обласний центр переноситься в Проскурів, але після цього область ще якийсь час носила стару назву, і лише з перейменуванням в 1954 р. Проскурова в Хмельницький вона одержала нинішню назву. 

Герб Хмельницької області складає геральдичний щит. Він розсічений надвоє вертикальною лінією. Права частина синього кольору, ліва - малинового. Угорі зображене всміхнене сонце, під ним - сплетення двох стилізованих золотих колосків у вигляді прописної букви Х. 
Прапор Хмельницької області складається із двох рівних вертикальних смуг - синьої біля ратища та червоної у вільній частині. У центрі - герб області. Сонце - традиційний символ Поділля. Червоний колір узятий з герба Волині. Два колоски символізують аграрну спрямованість області, а також зображують літеру "Х" - першу в назві області. 

Особливістю національного складу населення області є його багатонаціональність. За даними Всеукраїнського перепису населення, на території області проживали представники майже 90 національностей і народностей. 

У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу займають електроенергетика, харчова промисловість, машинобудування та металообробка, виробництво будівельних матеріалів. 

Край перебуває в зоні помірно-континентального клімату та має 269 територій і об'єктів природно-заповідного фонду.

Пам'ятки Хмельницької області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
15.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: