РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Сумська область

Україна » Області та міста »
Сумська областьСумська область розташована в північно-східній частині України. На півночі та сході межує з Росією, на півдні та південному сході – з Полтавською та Харківською, на заході – з Чернігівською областями України. Займана площа – 23,8 кв. км. Населення (на 01.01.2007 року) - 1211,4 тис. чоловік. Адміністративний центр – м. Суми. 

Заселення території сучасної Сумщини почалося приблизно 15 тис. років тому. Починаючи з перших сторіч до н.е., ця земля входила до складу ареола проживання ранніх слов'янських племен. В VII-X ст. територію регіону населяло плем'я жителів сіверян. З утворенням Київської Русі, Сумщина увійшла до її складу. Цей край на межі зі степом, незважаючи на постійні набіги кочівників, був порівняно густо заселеним. На території області відомі більш 80 давньоруських городищ, поселень, могильників. Сумщина була ареною жорстоких міжусобних воєн, особливо в 40-х рр. XII ст. Із приходом орд монголо-татар край занепав. В 60-х рр. XIV ст. сумська земля входила до складу Литовського князівства, Річі Посполитої. В 1708-1709 рр. населення Сумщини опинилося в центрі боротьби гетьмана Мазепи з російським царем Петром I. Після скасування Катериною II в 1764 р. влади на Лівобережжі та в 1765 р. полкового устрою й самоврядування в Слобідській Україні, на Сумщину був розповсюджений адміністративно-територіальний розділ Російської імперії, а пізніше – тоталітарної Російської радянської соціалістичної держави. 

Герб області являє собою синій щит, на якім нанесений прадавній золотий шолом зі срібною обробкою, а під ним - золоте вигнуте колосся пшениці та золотий "охтирський" хрест. Золотий шолом - знак історичної спадщини Київської Русі. Колосся має 25 зерен по числу районів області, саме колосся зігнуто у формі букви "С", першої букви в назві області. Хрест символізує духовність жителів. Існує й інше пояснення елементів щита: шолом - історичні землі Київської Русі, що перейшли Сумській області від Чернігівській, колосся - землі, що відійшли від Харківської області, частина Слобожанщини, хрест - землі, що перейшли від Полтавської області. 
Прапор Сумської області являє собою синє полотнище із зображенням у центрі його герба області. Кольори прапора - синій і жовтий - символізують приналежність Сумської області до України. 

Особливістю національного складу населення Сумській області є його багатонаціональність. На території області проживали представники понад 90 національностей та народностей. У національному складі населення області переважна більшість українців - 88,8% від загальної чисельності населення. 

Основними напрямками діяльності підприємств області є машинобудування, паливна, харчова, хімічна й нафтохімічна промисловості. В області створено 223 заповідні території. 

Клімат області помірно-континентальний.

Пам'ятки Сумської області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
13.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: