РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Рівненська область

Україна » Області та міста »
Рівненська областьРівненська область розташована в північно-західній частині України. Регіон межує з Волинською, Житомирською, Львівською, Тернопільською та Хмельницькою областями. На півночі Рівненщини проходить державний кордон з Білоруссю - Брестською, Гомельською областями. Площа території становить 20.1 тис. кв. км. Населення (на 01.01.2007 року) 1154,4 тис. чіл. Адміністративний центр – м. Рівне. 

Перші поселення на території Рівненщини в сучасних межах з'явилися дуже давно. Тут знайдені залишки поселень первісної людини-кроманьйонця, вік яких становить 15 тисячоріч. Перше відоме письмове згадування про м. Рівне як одного з населених пунктів Галицько-Волинського князівства датовано 1283 роком. Але лише з ХV сторіччя Рівне регулярно фігурує в історичних джерелах. Із другої половини ХІ ст. місто перебувало під владою литовських князів. У грамоті 1434 року він згадується в числі інших волинських поселень як власність луцьких шляхтичів Дичків. У середині XVII в. Україна була охоплена визвольною війною під керівництвом Богдана Хмельницького. Саме в Ровенському замку в 1625 м. готувався політичний договір між Річчю Посполитою та українським козацтвом. Після війни 1793 р. східна частина Волині була приєднана до Росії, а через два роки й інша частина Волині - у складі Росії. Згідно Ризькому мирному договору (18 березня 1921 р.) Рівненщина відійшла Польщі. Після приєднання Західної України до УРСР 4 грудня 1939 р. була створена Ровенська область із центром у Рівне. 

Герб Ровенської області є відображенням історичних подій і традицій краю. Головний елемент герба – білий (срібний) хрест, який розташований на щиті червоного кольору, облямованому картушем. Щит-картуш увінчаний тризубцем. 
Прапор витриманий у національних кольорах України. Полотнище розділене горизонтально на п'ять частин. Крайня верхня та нижня смуги білого кольору. Центральна смуга синього кольору, над і під якою смуги жовтого кольору. У центрі синьої частини розташований герб Ровенської області, облямований декоративним картушем. 

Національний склад населення області відрізняється однорідністю: більш 90% усього населення - українці. У багатьох районах області частка українців у загальній чисельності населення перевищує 98%. Друга за чисельністю національність - росіяни, їхня частка в загальній чисельності населення становить близько 5%. Серед інших національностей виділяються білоруси, але ареал їх розселення досить вузький. 

У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають електроенергетика, хімічна та нафтохімічна, харчова промисловість. Область має 227 територій і об'єктів природно-заповідного фонду. Сприятливі кліматичні умови, значні масиви лісів, ріки, озера, лікувальні торф'яні грязі та мінеральні води – це те, що визначає найголовніші рекреаційні ресурси краю.

Клімат Рівненської області помірно-континентальний.

Пам'ятки Рівненської області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
11.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: