РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Львівська область

Україна » Області та міста »
Львівська областьЛьвівська область знаходиться на крайньому заході України. На заході Львівської області проходить державний кордон України з Республікою Польща. Крім того, регіон межує з Тернопільською, Івано-Франківською, Волинською, Ровенською та Закарпатською областями України. Займає площу 21,8 тис. кв. км. Населення області становить (на 01.01.2007 року) 2568,4 тис. чоловік. Адміністративний центр – м. Львів. 

Територія Львівської області постійно перебувала в зоні геополітичних інтересів різних держав. За неї боролися багато країн. Так, в X - XII століттях ці землі входили до складу Київської Русі, з 1199 р. належали Галицько-Волинському князівству. В 1349 р. їх захопили польські феодали. По першому розподілу Польщі в 1772 р. Львівщина в складі Галичини відійшла до Австрії, а з 1867 р. - до Австро-Угорщини. Львівська земля стала центром національного становлення українського народу в 1848-1849 рр. Після розпаду Австро-Угорщини Львівські землі в листопаді 1918 р. увійшли до складу Західноукраїнської народної республіки (ЗУНР). У квітні 1919 р. у Дрогобичі спалахнуло повстання проти уряду Західноукраїнської народної республіки. А в липні 1919 р. Львівщину зайняли війська Польщі. 15 липня 1920 р. частину Східної Галичини зайняли війська Червоної Армії, після чого на цій території була проголошена Галицька Радянська Соціалістична Республіка, що проіснувала до 23 вересня 1920 р. Восени 1920 р. влада над Східною Галичиною міцно перейшла до Польщі й залишалася за нею до 1939 р. 4 грудня 1939 р. була утворена Львівська область, яка увійшла до складу УРСР. 

Герб Львівської області - на синьому полі золотий лев, що піднімається на скелю. Вибір герба не дивний. Золотий лев на синьому полі став львівською емблемою ще в середньовіччі. Львівське ополчення піднімало прапори із зображенням лева, що піднімається на скелю, під час Грюнвальдської битви (1410 р.) у складі об'єднаних польсько-литовських сил. 

Львівська область - один з найбільш однорідних за національним складом регіон України. Практично у всіх районах області частка українців перевищує 90-95%. Друга за розміром етнічна громада області - росіяни, на їхню частку доводиться близько 7% населення області. Близько 1% населення області становлять поляки. 

У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають харчова, паливна промисловість, машинобудування та металообробка, електроенергетика. Львівська область має одну з найбільш розвинених у державі транспортних мереж. Областями спеціалізації сільського господарства є вирощування зернових культур, картоплі, овочів, цукрового буряка, льону. Розвинене м`ясомолочне скотарство, свинарство та птахівництво. Область має 400 територій і об'єктів природно-заповідного фонду. 

Клімат - помірно-континентальний.

Пам'ятки Львівської області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
09.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: