РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Луганська область

Україна » Області та міста »
Луганська областьЛуганська область розташована на крайньому сході України. На півночі, сході та півдні межі області збігаються із кордоном України. Тут вона межує із Росією. На південно-західній межі області її землі прилягають до Донецького регіону, а на північно-західній - до Харківської області України. Площа – 26,7 тис. кв. км. Населення (на 01.01.2007 року) - 2381,9 тис. чоловік. Адміністративний центр – м. Луганськ. 

Заселення території області почалося приблизно 100 тис. років тому. Величезна, практично незаселена територія одержала історичну назву “Дике поле”, і відокремлювала Російську державу від Кримського ханства. З XVI ст. у південних степах почали утворюватися охоронні служби й укріплені лінії. Після придушення польськими військами зворушень 30-х рр. XVII ст. тут почала утворюватися нова історична область – Слобідська Україна. Наприкінці XVII ст. почався значний для того часу видобуток кам'яного вугілля в районі Лисичанська. З метою об'єднання вугільних родовищ у єдине ціле в січні 1919 р. була утворена Донецька губернія з центром у місті Луганськ. В наслідку - 3 червня 1938 р. – її розділили на Сталінську та Ворошиловградську. В 1958 році, область перейменували в Луганську, і так вона проіснувала до 1970 року, коли їй знову була повернута назва Ворошиловградська. З одержанням Україною незалежності Луганська область увійшла до її складу та сьогодні є одним із провідних індустріальних центрів. 

Герб Луганської області складається з великого та малого щитів, обрамлених двома золотими колоссями, з'єднаними пересіченої двічі жовто-блакитною девізною стрічкою й золотим дубовим вінком під щитом, з написом на стрічці "Луганська область". Щит поділений на чотири частини. У першій частині на зеленім полі - золотий кінь, що скаче вправо. Друга та третя частини - червлені поля. У четвертій частині на зеленім полі - золотий байбак, повернений вправо. У блакитному оторочку великого щита розташоване жовте висхідне сонце, яке має чотирнадцять променів. 
Прапор області являє собою кобальтового кольору полотнище прямокутної форми. У лівій від ратища частині зображений малий герб Луганської області. 

На території області проживають люди близько 104 національностей і народностей: українці (50%), росіяни (близько 40%), білоруси (трохи більш 1%), татари й інші. 

Область багата високоякісними вугіллями. Запаси вугілля добувають десятками мільйонів тонн. Дві третини становлять антрацити й інше енергетичне вугілля, третина – коксівне вугілля. У багатьох районах поширені родовища будівельних матеріалів: вапняку, піщанику, крейди, мергелю, різних глин. 

Клімат помірно-континентальний. Середня температура самого теплого місяця (липня) +21 С, а самого холодного місяця (січня) –30С.

Пам'ятки Луганської області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
09.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: