РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Кіровоградська область

Україна » Області та міста »
Кіровоградська областьКіровоградська область розташована в центрі України, між ріками Дніпро та Південний Буг. Межує з областями: Вінницькою, Дніпропетровською, Миколаївською, Одеською, Полтавською, Черкаською. Площа – 24,6 тис. кв. км. Населення (на 01.01.2007 року) - 1053,1 тис. чоловік. Адміністративний центр – м. Кіровоград. 

Заселення території сучасної Кіровоградщини почалося в період палеоліту (20-15 тис. років тому), про що свідчать знахідки поселень первісних мисливців, найбільш відомі – біля с. Володимирівка. Період неоліту представлений широко відомими буго-дністровською, дніпро-донецькою культурами, для яких характерним є перехід до землеробства, скотарства, винахід кераміки та ткацтва. На території краю відомо також кілька десятків поселень трипільської культури епохи енеоліту (ІV–ІІІ ст. до н.е.), зосереджених, в основному, у басейні рік Ю.Буг, Синюха, В.Височінь. Відомі також пам'ятники катакомбної (ІІ в. до н.е.), сабатинівської (ІІ в. до н.е.), білогрудівської ( ХІ-ІХ в. н.е.) культур епохи бронзи. В 1763 р. на території нинішнього Знаменського району був розкопаний скіфський царський курган кінця VІІ в. до н.е. З ХVІ в. у степах Дикого Поля почали розселятися козаки. Згідно Люблинської унії 1569 р. землі сучасної Кіровоградщини відійшли до Королівства Польського та на довгі десятиліття стали ареною боїв українського народу проти польських поневолювачів. Згідно з мирним договором між Росією та Польщею землі сучасної Кіровоградщини відійшли в 1686 р. Росії. В 1939 р. було затверджено подання про утворення Кіровоградської області із центром у місті Кірово з перейменуванням його в Кіровоград. 

Герб Кіровоградської області являє собою щит малинового кольору з орлом, обтягнутий колоссями пшениці зі стрічкою на якій написано: "З добром до людей". Угорі щита розміщається Герб України - тризубець у фігурнім литті. Орел на гербі іменується "скіфським". Саме таке прадавнє зображення орла було виявлено археологами на території області. Малиновий колір щита - символізує козацтво, а жовтий орла - багатство землі. 
Прапор області являє собою прямокутне полотнище, що полягає із двох вертикальних рівновеликих смуг малинового та жовтого кольору. У центрі малинової смуги жовтий орел (основний елемент герба області). 

В області проживають представники понад 30 національностей. Превалюють українці - 85,5% і росіяни - 11,7%. 

У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають харчова промисловість, машинобудування та металообробка, електроенергетика, виробництво будівельних матеріалів. Серед областей харчової промисловості провідна роль належить цукровому виробництву. 

Область розташована на межі лісостепу та степу. Клімат області – помірно-континентальний. Середньорічні температури: улітку – +20,1°C, узимку – -5,5°C.

Пам'ятки Кіровоградської області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
09.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: