РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Івано-Франківська область

Україна » Області та міста »
Івано-Франківська областьІвано-Франківська область займає північно-східну частину українських Карпат, Прикарпаття та частково Опілля. Площа території - 13.9 тис. кв. км. Регіон межує з Львівською, Закарпатською, Тернопільською та Чернівецькою областями. На півдні походить державним кордон України з Румунією. Населення (на 01.01.2007 року) становить 1385,4 тис. чоловік. Адміністративний центр - м. Івано-Франківськ. 

5-6 тисячоліть тому на північ від Галича, за Дністром, жили загадкові трипільці. В I - V в. на сучасній території області проживали анти, що належали до групи західнослов'янських племен; передгір'я Карпат населяли коропи, а межиріччя Дністра та Пруту - тиверці. В X - XI століттях територія області входила до складу Київської Русі. В 1241 р. під час татаро-монгольської навали Галич й інші поселення князівства були зруйновані. Потім Галичину прибрали до рук польсько-литовські феодали. Під владою Польщі вона перебувала до XVIII ст., а з 1772 по 1918 рр. входила до складу Австрії (з 1867 р. - Австро-Угорщини). Після розпаду Австро-Угорщини Станиславщина ( до 1962 року Івано-Франківська область називалася Станіславською) у листопаді 1918 р. увійшла до складу Західноукраїнської народної республіки. Область знову виявилася в складі України у вересні 1939 р. 

Герб Івано-Франківської області являє собою щит, на білім тлі якого зображена галка - символ Галицького князівства. Галка також зображена на прапорі області. Праворуч від неї вертикально нанесена червоно-синя смуга, ліворуч - синьо-жовта. 

На території Івано-Франківської області проживають люди більш 80 національностей і народностей. Корінною національністю в області є українці - їх частка в загальній чисельності населення перевищує 95%. Друга за чисельністю національність в області - росіяни, їх в регіону близько 4% від загальної чисельності населення області. Серед інших національностей регіону виділяються білоруси та поляки. 

У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають електроенергетика, паливна промисловість, хімічна та нафтохімічна, а також харчова промисловість. Основний напрямок розвитку сільського господарства - тваринництво. У рослинництві превалює вирощування льону, цукрового буряка, зернових. Ліси області – основа всього лісового фонду України. 

Клімат: помірно-континентальний. Середньомісячна температура липня +18 °С в рівнинній частині та 12-16 °С у горах; у січні, відповідно, -4 і -6 °С.

Пам'ятки Івано-Франківської області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
08.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: