РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Запорізька область

Україна » Області та міста »
Запорізька областьЗапорізька область розташована в степовій зоні на південному сході України. Займає площу 27,2 тис. квадратних кілометрів. Область межує з Дніпропетровською, Донецькою, Херсонською областями, південний кордон проходить уздовж узбережжя Азовського моря довжиною більш ніж 300 кілометрів. Населення (на 01.01.2007 року) становить 1846,9 тис. чіл. Адміністративний центр – м. Запоріжжя. 

Традиції Запорізької області йдуть коріннями в багату історію краю. Історики та археологи підтверджують, що на території Запорізької області люди жили з давніх часів. В IX-XII сторіччях ці землі були вже густо заселені. Але в XII сторіччі населення краю почало зменшуватися через міжусобні війни та постійні напади кочівників. Наприкінці XV – початку XVI сторіч хазяями земель за дніпровськими порогами стали запорізькі козаки. Неприступний острів Хортиця перетворився в один із центрів формування козацького війська, що став грізної силою в боротьбі українського народу за свою незалежність. Саме Запоріжжю призначено було стати колискою української демократії, тому що запорізькі козаки першими створили на території України політичне формування з усіма атрибутами республіки. Наприкінці 1770 року була закладена Александрівська фортеця, яка переросла згодом у місто Запоріжжя. Справжній промисловий і будівельний бум припадає на початок 30-х років нашого сторіччя з уведенням в експлуатацію Дніпровської гідроелектростанції. У регіоні був створений потужний металургійний комплекс, подальший розвиток одержало машинобудування. Запоріжжя стало одним із найбільших промислових центрів України та Східної Європи. 

Символіка області складається з герба та прапора. 
На малиновому щиті герба зображений козак із шаблею ліворуч на поясі та рушницею на лівому плечі. Клейноди - символи козацької епохи - указують на те, що запорізька земля успадкувала принципи демократії, які були властиві Запорізької Січі. Булава вказує на владу Президента - глави держави, гаранта державного суверенітету та територіальної цілісності України. Пернач символізує виконавчу владу на місцях, бунчук - взаємодію між усіма галузями влади в області, литаври - символ народного волевиявлення. Прапор області малинового кольору. У центрі прапора зображений повний герб області. Малиновий колір - основний колір прапорів Запорізьких козаків і колір з головного прапора. Нині на Україні малиновий колір символізує козацтво взагалі. 

У національному складі населення найбільш численні українці, частка яких становить близько 60%. Високу частку мають росіяни (близько 30%). Причому значна кількість росіян проживає в містах. Серед інших національностей слід виділити болгар, які проживають в основному в приморських районах, білорусів й інших. 

Промисловість Запорізької області - це потужний індустріальний комплекс. У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу має чорна металургія, електроенергетика, машинобудування та металообробка, кольорова металургія. У регіоні виробляється четверта частина всієї електроенергії країни, основним виробником є Запорізька атомна електростанція. 

Область перебуває в помірному кліматичному поясі, має 299 територій і об'єктів природно-заповідного фонду.

Пам'ятки Запорізької області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
08.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: