РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Закарпатська область

Україна » Області та міста »
Закарпатська областьЗакарпатська область розташована в західній частині України. Площа території становить 12.8 тис. кв. км. Регіон межує з Львівською й Івано-Франківською областями. На півночі, заході та півдні регіону проходить державний кордон з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією. Населення (на 01.01.2007 року) - 1243,8 тис. чоловік. Адміністративний центр - м. Ужгород. 

Займаючи важливе географічне положення на південних схилах Українських Карпат, Закарпаття в різні часи називалося по-різному: Угорська Русь, Карпатська Русь, Руська Крайна, Підкарпатська Русь, Карпатська Україна, Закарпатська Україна, а з 1946 року – Закарпатська область у складі УРСР. З давніх часів регіон був своєрідним мостом між Сходом і Заходом. Минуле Закарпаття нерозривно пов'язане зі східними слов'янами. Археологічні джерела підтверджують, що ще за старих часів тутешнє населення мало високу матеріальну та духовну культуру, генетично спільну з культурою племен Придніпров'я, Подністров'я, Лісостепу, Волині та Прикарпаття, де в І тисячоріччі н.е. відбувався інтенсивний процес формування східного слов'янства. Важливою подією в історії Закарпаття було його входження до IX-XI в. в активну сферу могутньої Східно-Слов'янської держави – Русі. До середини ХХ ст. Закарпаття було відірвано від основного кореня – східного слов'янства та перебувала у складі Угорщини, Австрії, Австро-Угорщині й Чехословаччини. В 1945 р. регіон був приєднаний до України.

Герб Закарпаття був затверджений в 1990-х роках. Являє собою французький щит, на якому на сріблистому фоні (колір чистоти, символізує закарпатську землю) зображений легендарний хазяїн і охоронець Карпатських гір - бурий ведмідь. У протилежній частині на синьому фоні (колір чесності) зображено три жовті смуги (колір справедливості та віри), які символізують три найбільші ріки краю (Тиса, Вуж, Латориця).

 На території закарпатського регіону проживають представники близько 76 різних національностей. Українці (78,4%) діляться на 4 специфічні етнографічні групи: Бойки - Воловецький, Міжгірський райони, Лемки - Великоберезнянський район, Гуцули - Рахівський район, Долиняни - низинні та передгірні райони. Закарпатські угорці становлять 12,5%, росіяни 4%, румуни 2,4%. 

Висока щільність лісонасаджень території регіону пояснює розвиток лісової та деревообробної промисловості, а також лісохімічної. Тут також розвиваються харчова промисловість, легка промисловість і машинобудування. Основними культурами в агропромисловому комплексі є зернові, картопля та овочі, розвинене садівництво та виноградарство.

Область перебуває під впливом помірно-континентального клімату. Улітку середня температура повітря становить +21С, а взимку -4С. У регіоні знайдено більш 360 джерел цілющих природних мінеральних вод.

Пам'ятки Закарпатської області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
07.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: