РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Житомирська область

Україна » Області та міста »
Житомирська областьЖитомирська область розташована на півночі України. Межує з Київською, Вінницькою, Хмельницькою, Ровенською областю та з Білорусією. Площа області становить 29,9 тис. кв. кілометрів. Населення (на 01.01.2007 року) становить 1317,1 тис. чоловік. Адміністративний центр регіону – м. Житомир. 

Археологічні пам'ятники свідчать, що понад 100 тисячі років тому на території Житомирської області вже жили первісні люди. До одних із найдавніших поселень належить Радомишльське на ріці Тетерів і поселення біля сіл Довчиничи, Клинці, Овручське та Колодяжне. Люди тут жили первісними общинами та займалися переважно полюванням. Пам'ятники трипільської культури знайдені на території сіл Троянове, Райки, Паволоч і в інших місцях. В 5-7 ст. територія області була заселена прадавніми східнослов'янськими племенами: північ - древлянами, центральна частина та південь - полянами, які займалися землеробством і скотарством. Древляни займалися також полюванням, бджільництвом, виробництвом ювелірних прикрас, торгівлею. В 9 столітті з'являються міста, які стають центрами ремесла та торгівлі: Вручий (Овруч), Іскорость (Коростень). У ранньофеодальний період (11 - початок 12 в.) нинішня територія Житомирської області входила до складу потужної (зі столицею в Києві) давньоруської східнослов'янської держави - Київської Русі. У другій половині 12 століття, у результаті розпаду Київської Русі, територія краю увійшла до складу Київського князівства. У першій половині 13 століття разом з іншими слов'янськими землями, Житомирщина потрапила під гніт ординських завойовників. В 1350-1360 роках Східною Волинню заволоділи литовці. В 14-16 ст. більша частина території нинішньої Житомирщини входила до складу Київського воєводства, утвореного 1471 року замість Київського князівства. Після Люблинської унії (1569 рік) Литва об'єдналася з Польщею в єдину державу - Річ Посполиту. З цього часу волинські землі належали польським магнатам, а люди, що населяли землі, стали підневільними. Історичний розвиток краю починається з кінця 16 ст. і відзначається масовими селянськими повстаннями. У результаті трьох розподілів Польщі Волинь разом з Київщиною та Поділлям увійшли до складу Російської імперії. Центром Волинської губернії з 1804 року став Житомир. З 19 сторіччя розвиток економіки Волинської губернії проходив в умовах входження її в єдиний всеросійський ринок, йшов процес розпаду феодально-кріпацького строю та розвиток капіталістичних відносин. Розвивався суспільний поділ праці, підносилася торгівля, зростала кількість міського населення. 

Герб Житомирської області - щит червоного кольору розділений на чотири частини й обв'язаний колоссям жита та волошками. У центрі щита знаходиться Герб міста Житомира - на блакитнім полі відчинені ворота, з трьома вежами. З боків щита у верхньому лівому куті - архангел Михаїл, у верхньому правому - лицар на коні, у нижньому правому куті - усміхнене сонце (язичеський символ бога Ярила), у лівому - язичеський хрест. Прапор Житомирської області затверджено 11 квітня 2003 року. 
Прапор являє собою червоне полотнище із прямим жовтим хрестом, у центрі полотнища гербовий щит міського герба Житомира (у синьому полі срібна фортеця із трьома вежами та відкритими ворітьми). Червоний колір полотнища взятий з історичного герба Волині та першої (польської) версії герба Поділля. Тонкий хрест символізує християнство і духовність. 

Усього на території Житомирської області проживають представники 85 національностей. Частка українців становить приблизно 85%, росіян - близько 8%. Визначною рисою населення Житомирської області завжди була висока частка поляків, частка ж білорусів незначна, незважаючи на її сусідство з Білорусією. 

У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу має харчова промисловість, машинобудування та металообробка, деревообробна промисловість і виробництво будівельних матеріалів. Житомирщина є регіоном, де значний розвиток набули хмільництво та льонарство. Тут збирають 75% українського хмелю та 30% льону-довгунця. 

Ландшафт Житомирської області - рівнина поверхнева, на півдні густо порізана ярами, річковими долинами. Клімат: помірно-континентальний. 

Пам'ятки Житомирської області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
07.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: