РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Донецька область

Україна » Області та міста »
Донецька областьДонецька область розташована в південно-східній частині України. На південному-заході вона межує з Запорізькою та Дніпропетровською, на північному-заході - з Харківською, на північному сході - з Луганською областями України, на сході - з Росією, на півдні омивається водами Азовського моря. Площа 26,5 тисяч км. кв. Населення налічує (на 01.01.2007 р.) 4580,6 тис. чоловік. Адміністративний центр – м. Донецьк. 

Археологічні дослідження останніх років доводять, що Донецька область належить до тих регіонів України, які були заселені в далекій давнині, починаючи з епохи палеоліту. У більш пізній період тут жили в основному кочівники, скіфи, сармати, печеніги, половці й ін. Ученими-краєзнавцями доведено, що події, які відображаються в «Слові о полку Ігоревім», відбувалися на території цього краю. У ХI сторіччі в степовій зоні оселюється українська людність. Однак цей процес виявився короткочасним. Після походів кримського хана Менгли-Гірея на Київ та в різні райони України в ХI ст., населенню степів довелося відступати в більш захищені місця. В XVI сторіччі під прикриттям замків на кордоні степу та лісостепу на берегах Сіверського Донця в ХVI сторіччі поселяються українські козаки, які вступають на вартову службу, а також селяни утікачі із Правобережжя України та з Росії. В 1676 році на соляних озерах виникає перше місто Донбасу - Соляне (Слов'янськ). Завдяки стихійним міграціям на кордонах України протягом 50-х, середини 80-х рр. ХVII ст. значно збільшилося населення Степової України. Після укладання Бєлградського договору між Росією та Туреччиною, помітно зріс приплив населення на південь не тільки з інших регіонів України, але також з сусідніх держав, який прискорив його заселення. Але домінуючу роль у цьому процесі продовжувало відігравати українське населення. В 1721 році на Донеччині було знайдено вугілля. У зв'язку з початком його промислового видобутку наприкінці ХVIII сторіччя починається інтенсивне засвоєння території області. Після руйнування Запорізької Січі царський уряд одержав повний контроль над процесом засвоєння регіону. В 1869 році англійський підприємець Джон Хьюз будує металургійний комбінат, з розширенням якого та з закладанням шахт Новоросійського товариства, виникає селище Юзовка (Донецьк). Він швидко зростає та перетворюється у великий промисловий центр Півдня Росії. До початку ХХ ст. у Донбасі був створений потужний індустріальний потенціал, який став основою майбутнього розвитку України. У 20-х роках ХХ сторіччя відбуваються серйозні адміністративно-територіальні зміни. У квітні 1920 р. створюється Донецька губернія. В 1925 році була проведена чергова адміністративна реформа, в процесі якої скасовувалися губернії та з'являлися округи. В 1936 р. округи були ліквідовані, а за основу адміністративного устрою взяли райони. 2 липня 1932 року в Донбасі створена нова управлінська ланка. Донецьку область із центром спочатку в Артемівську, а з 16 липня 1932 року в Сталіно. У червні 1938 року територію Донецької області було розділено на дві області - Сталінську та Ворошиловградську. Інтенсивний промисловий розвиток Донбасу перетворив його до середини 80-х років в один із самих урбанізованих регіонів України. 

Герб області являє собою геральдичний щит у формі корони, з двома симетричними вилученнями у верхній її частині. Центральне місце в гербі займає Пальма Мерцалова. Колір герба золотий — символ багатства, справедливості та великодушності, чорний — багатства надр, блакитний — краси й величі, зелений — надії, радості, достатку, сільського господарства. Корона - обласний статус герба, дубові листи - надійність. Девіз: «Можливість доведена справою», показує сформоване трудове коріння Донбасу, цілеспрямованість у досягненні мети. 
Верхнє поле прапора Донецької області блакитного кольору. Золоте (жовте) сонце, що сходить, символізує схід України. Нижнє поле чорного кольору. Чорний колір символізує вугілля, землю, нічне Азовське море із золотими (жовтими) відблисками. 

Основну частину населення регіону становлять українці (50%) і росіяни (42%), а також живуть греки, білоруси, євреї, німці та ін.

В області зосереджене понад шостої частини всіх основних засобів промисловості України. 30% обсягу становлять основні засоби вугільної промисловості, 23% - металургії й обробки металу, 17% - підприємства з виробництва та розподілу електроенергії, газу, тепла та води, 9% - машинобудування.

Пам'ятки Донецької області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
06.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: