РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Дніпропетровська область

Україна » Області та міста »
Дніпропетровська областьДніпропетровська область розташована в східній частині України. Площа її території - 31.9 тис. кв. км. Межує з Донецькою, Запорізькою, Кіровоградською, Миколаївською, Полтавською, Харківською та Херсонською областями. Адміністративний центр - м. Дніпропетровськ. Населення (на 01.01.2007 р.) 3422,9 тис. чоловік. 

Заселення цього краю, як свідчать результати археологічних досліджень, почалося близько 100 тис. років тому. Уздовж берегів Дніпра й Самари (у границях Верхньодніпровського, Дніпропетровського, Солонянського, Павлоградського та Петропавлівського районів) існує приблизно 80 місць, де знайдено кремінні знаряддя праці, поселення епохи палеоліту. Територія області щільно заселюється в епоху бронзи (III – початок I тисячоріччя до н.е.). В VIII сторіччі до н.е. у степові райони Дніпропетровщини зі сходу прийшли скіфські племена. Тоді ж заклали перші залізорудні шахти в Криворіжжі. В VI-VIII сторіччях на берегах Дніпра в межах області виникають перші житла літописних слов'ян. У часи Київської Русі ( ІХ-ХІІ сторіччя н.е.) по ріці Орель проходив кордон із землями кочівників. Тут не раз зустрічалися в жорстокому бої руські воїни та половці. Монголо-татарська навала спустошила Придніпров'я. Нове заселення краю було пов'язане з виникненням і розвитком козацтва, яке формувалоя в XV-XVI ст. Територія Дніпропетровщини входила до складу земель Війська Козацького. З восьми Запорізьких Січей п'ять були на території області. Саме тут виникла одна з перших у Європі демократичних республік, якою, по суті, була Запорізька Січ. В 1783 р. Січ була ліквідована і територія області увійшла до складу Російської імперії. На початку ХХ ст. губернія посідала перше місце в Україні за концентрацією промисловості. 27 лютого 1932 р. на базі 5 округів була створена Дніпропетровська область. Пізніше частина її території увійшла до складу новостворених Запорізької, Миколаївської й Кіровоградської областей, і Дніпропетровська область придбала сучасні межі. 

Герб Дніпропетровської області являє собою щит (з перев'язним поділом на два поля – синє й сріблясте) із золотим картушем, наметом (у синьо-золотих і червоно-сріблястих кольорах), бурелетом-надверхівкою і зображенням Малого Державного Герба України у двосторонньому обрамленні золотими колоссями й листами дуба. Перев'яз становлять відповідно: графічне зображення полум`яподібної смуги, яке символізує «ріки розплавленого металу» (емблема металургійної промисловості); хвиляста синя смуга перев'язу на сріблястому фоні символізує головну водну артерію області, річку Дніпро. Таким чином, на графічному малюнку відображене злиття двох рік – природної, яка уособлює багатства краю, і рукотворної, яка символізує працьовитість, творчий потенціал дніпропетровців. На лівому синьому полі щита – дев'ять золотих вісьмикінечних зірок, символізують славну сторінку історії краю, Старої й Нових Січею. Козак з рушницею це запорожець, зображення якого є присутнім на гербах Війська Запорізького та гетьманської України протягом 200-літнього періоду. Вінок із пшеничного колосся та дубового листа символізує хлібне багатство краю і його міць. 

У національній структурі населення Дніпропетровської області переважають українці ( близько 70%). Друга за розміром етнічна група – росіяни ( близько 25%). Серед інших національностей виділяються білоруси, євреї й інші. Особливістю національного складу населення Дніпропетровської області є його багатонаціональність. За даними Всеукраїнського перепису населення, на території Дніпропетровської області проживали представники понад 130 національностей та народностей. 

Дніпропетровська область має потужний промисловий потенціал. У регіоні діють 712 великих підприємств двадцяти галузей. Дніпропетровська область виробляє 16,9% усієї промислової продукції України. За цим показником область посідає друге місце в Україні. 

Область розташована в степовій і лісостеповій географічних зонах (ліси займають 3,9% території області). Середня температура взимку –5С –7С, улітку +22 + 23С. Регіон нараховує 105 природно-заповідних територій і об'єктів.

Пам'ятки Дніпропетровської області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
05.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: