РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Волинська область

Україна » Області та міста »
Волинська областьВолинська область займає територію площею 20,143 тис. кв. км. і розташована на північному заході України. На півночі межує з Білорусією, на сході - з Ровенською областю, на півдні - з Львівською областю, а на заході проходить державний кордон з Польщею. Адміністративний центр – м. Луцьк. Населення (на 01.01.2007 р.) 1038 тис. чоловік. 

Волинь багата різними пам'ятниками археології, зокрема, часів пізнього палеоліту ( від 15 до 2 тис. років тому), коли після танення льодовиків з'явилися на цій землі групи людей. У часи енеоліту (4-3 тис. років тому) на Волині були поселення ленпельської, трипільської й ін. культур. Древньослов'янський період Волині (І ст. до н.е. - IX ст. н.е.) представлений городищами в с. Зимно, поселенням селищ Борятин, Новоставши, Гущавина, Гірка Полонка, Малев, Любомль, Рокині й ін. У літописі 981 р. відзначається, що волинська земля входила до складу Київської Русі. З 1157 р. Волинь відокремлюється від Києва в самостійне князівство та поступово переходить під Литву. Згідно Андрусівського договору 1667 р. уся правобережна Україна, у тому числі й волинські землі, залишилася в складі Річі Посполитій. Після чергового переділу Польщі в 1793 р. частина Східної Волині перейшла до Російської Імперії, в 1875 р., після третього розділу, уся Західна Волинь відійшла до Росії. Була створена Волинська губернія. З травня 1919 р. край був окупований поляками, за Ризьким договором 1921 р. територія відходить Польщі на 20 років. Створюється Волинське воєводство з центром у Луцьку. 4 грудня 1939 р. створена Волинська область УРСР. Після проголошення незалежності України, Волинь стала невід'ємною її частиною. 

В 1997 р. була прийнята символіка області. 
Герб являє собою щит із округленою нижньою частиною, на якому нанесено білий (сріблистий) хрест на червонім тлі. Хрест широко використовуваний у геральдиці, є символом життя, а також символізує християнство та захист віри Христової. Червоний фон означає хоробрість, мужність, безстрашність, любов людини до свого Творця, готовність віддати життя за Бога й батьківщину. Білий колір – чистоту та непорочність. 
Прапор Волинської області являє собою полотнище червоного кольору, у центрі якого нанесено хрест білого (сріблястого) кольору, який доходить своїми кінцями до меж прапора. У правому верхньому куті розміщено один з найстаріших варіантів історичних хрестів Волині XV-XVIII ст. ( так званий лапчастий). 

Населення складається з українців (95%), росіян ( близько 4,2%), поляків (1,3%), євреїв і інших народностей. 

В області добре розвинене сільське господарство, промисловість (насамперед, харчова) і транспорт. Провідною галуззю економіки є аграрно-промисловий сектор. Сільське господарство спеціалізується на тваринництві м`ясомолочного напрямку, а також на виробництві зерна, цукрового буряка, овочів, картоплі. 

Природа Волинського краю – во істину казкова, її прикрасою стали 220 великих і малих озер. Найбільші озера - Світязь, Пулемецьке, Луки. Клімат тут помірно континентальний. Середня температура січня -4,5С, липня 18,6 С.

Пам'ятки Волинської області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
04.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: